Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

O NAS

Jesteśmy warszawską palarnią kawy założoną w 2001 roku. Nieustannie poszukujemy, testujemy i wybieramy najlepsze ziarna Arabiki. Liczy się dla nas nie tylko świeżość zbiorów oraz jakość ziaren, ale również budowanie uczciwych relacji z farmerami i naszymi dostawcami.
 
Uważamy, że każdy człowiek ma prawo do dobrej kawy. GOOD COFFEE IS A HUMAN RIGHT®. 
 
Zanim kawa trafi do filiżanki, wypalamy małe próbki w FZ94 Lab Roaster, testujemy, oceniamy, wyciągamy wnioski. Na ich podstawie dobieramy odpowiedni profil palenia dla danych ziaren. Dopiero wtedy kawa trafia do dużego pieca. Wypalana jest ręcznie w małych ilościach (12-15kg).

Według nas dobra kawa to ta z doskonałym balansem w której odkryjecie dużo słodyczy z orzeźwiającą owocową kwasowością. Tym kierujemy się dobierając profil palenia ziaren. Po wypaleniu czeka ją kolejny test i gotowe, kawa może zostać zapakowana i wysłana. Jednak kawa to nie wszystko, staramy się również propagować świadomy i ekologiczny styl życia. Począwszy od tego jak działamy w palarni, aż do momentu kiedy parzycie swoją ulubioną kawę w domu czy w kawiarni. Dlatego powstał projekt ReJAVA, który ma na celu zwrócić uwagę na główne problemy dotyczące odpadów z którymi borykamy się każdego dnia w kawowym świecie.