Dlaczego JAVA Coffee wprowadza do oferty “Ready to drink”, czyli lemoniady w aluminiowych puszkach?


Dlaczego JAVA Coffee wprowadza do oferty “Ready to drink”, czyli lemoniady w aluminiowych puszkach?


Lemoniady 🍋 w puszkach to nowość w ofercie JAVA Coffee Company! Nasza misja opiera się na dostarczaniu naszym klientom wyłącznie wysokiej jakości smacznych, zdrowych produktów w ekologicznych opakowaniach.

Spis treści:
Skąd wziął się pomysł?

Inicjatywy Zrównoważonego Pakowania

Świadomy wybór

Promowanie recyklingu


Skąd pomysł na wprowadzenie do asortymentu lemoniad w puszkach i innych napojów?

Proponowane lemoniady w aluminiowych puszkach to nasz świadomy wybór. W ostatnich latach JAVA Coffee Company nieustannie poszukuje innowacyjnych napojów, konsekwentnie identyfikując i wykorzystując możliwości dostosowania oferty do trendów, ale z uwagą na zrównoważony rozwój:

  • Napoje Roślinne: W 2016 roku dostrzegliśmy potencjał alternatywnych napojów roślinnych, które nie tylko wzbogacają doświadczenie picia kawy, ale także oferują korzyści ekologiczne w porównaniu do tradycyjnego nabiału. Wchodząc w ten trend, JAVA Coffee Company stała się dystrybutorem wysokiej jakości marek, takich jak Sproud, Rude Health i Minor Figures.
  • Syropy Ekologiczne: Zauważając lukę na rynku na ekologiczne syropy premium, w zeszłym roku nawiązaliśmy współpracę z francuską firmą Bacanha, aby dostarczać niezależnym kawiarniom wyrafinowane syropy, które podnoszą smak zarówno napojów, jak i koktajli bezalkoholowych.
  • Rynek Napojów Gotowych do Spożycia (Ready to drink): W ciągu ostatnich sześciu miesięcy eksplorowaliśmy sektor napojów gotowych do spożycia (RTD), który wciąż jest zdominowany przez marki używające wysokocukrowych formuł i jednorazowych opakowań. Naszym celem było znalezienie alternatyw, które nie tylko dobrze smakują, ale również odpowiadają dzisiejszym zdrowotnym preferencjom konsumentów i mają minimalny wpływ na środowisko.

Inicjatywy Zrównoważonego Pakowania

Świadomość wpływu opakowań na środowisko jest kluczowa. JAVA Coffe Company wybrała ekscytujące nowe marki w puszkach, takie jak Solsken, Nix i Kix, DASH z kilku powodów:

  • Wysoka przetwarzalność: Aluminium jest nieskończenie przetwarzalne i szeroko akceptowane w programach recyklingowych w całej Polsce, co czyni je bardziej zrównoważoną opcją niż szkło, plastik czy TetraPak.
  • Efektywność Energetyczna: Recykling aluminium zużywa 95% mniej energii niż jego produkcja z surowców, co znacząco redukuje emisję dwutlenku węgla i pomaga w walce ze zmianami klimatycznymi.
  • Wpływ Społeczny: Sprawdziliśmy u organizatorów charytatywnej organizacji SMILE, którą wspieramy, i potwierdziliśmy, że wielu bezdomnych utrzymuje się ze zbierania aluminiowych puszek i sprzedaży ich do recyklingu za 3,5 zł za kg. Nie ma to miejsca w przypadku jednorazowego plastiku czy TetraPak, a ze szkłem tylko w przypadku kilku produktów, które mają kaucję.
  • Atrakcyjność dla Konsumentów i Popyt na Rynku: Nasz wybór jest również napędzany rosnącym popytem konsumentów na zrównoważone produkty. Aluminiowe puszki spełniają nasze surowe kryteria dotyczące jakości, smaku i wartości odżywczych, będąc jednocześnie niskocukrowymi i organicznymi tam, gdzie to możliwe.

Świadomy wybór lemoniad i innych napojów musujących w puszkach

Jako że nadal nawigujemy po konkurencyjnym krajobrazie branży lemoniad i innych napojów musujących w puszkach, JAVA Coffee Company jest zobowiązana do dalszego realizowania celów zrównoważonego rozwoju. Nasza inicjatywa ReJAVA jest świadectwem tego zobowiązania, odzwierciedlając nasze ciągłe wysiłki na rzecz redukcji śladu węglowego i poprawy naszych praktyk recyklingowych.

Promowanie recyklingu

Proaktywne podejście JAVA Coffee Company do zrównoważonego rozwoju ma na celu prowadzenie branży napojowej w kierunku bardziej ekologicznych praktyk.

Wybierając zrównoważone materiały opakowaniowe i promując recykling, ustanawiamy nowy standard odpowiedzialności ekologicznej — standard, który silnie rezonuje z naszymi podstawowymi wartościami jakości i zrównoważonego rozwoju.

Zachęcamy konsumentów do wspierania wyborów zrównoważonych opakowań i aktywnego uczestnictwa w programach recyklingowych. Wybierając produkty takie jak te od JAVA, które są pakowane w zrównoważone materiały, konsumenci mogą znacząco zmniejszyć wpływ swojego spożycia na środowisko i przyczynić się do bardziej zrównoważonego świata.

Back to blog

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.