Aby zarządzać subskrypcją, utwórz konto. Ciesz się zawsze wspaniałą kawą!

Get FREE delivery with every subscription!

Organizujemy szereg szkoleń dla partnerów, baristów i miłośników kawy!

Zapraszamy!

We invite you to cooperate with us!

Luksusowe syropy z Francji. Spróbuj
Make up to 45 servings of your favourite drink from one carton!

BACANHA - Sweetly sophisticated accent!

Zapraszamy miłośników kawy i profesjonalnych baristów!

Copy of Meet the Teem test B2B

Java Coffee Roaster is run by a team of people obsessed and dedicated to coffee.

Learn a bit more about us below:

CEO Nick Fitzwilliams

Nick is the co-founder of Java Coffee Roaster.  

Wojciech Piotr Kopacz

Operation Manager ‭ JAVA Coffee Roasters

Rafal, Polish Roaster Champion 2018 Head Roaster

NICHOLAS FITZWILLIAMS, JAVA Coffee CEO (Half Scottish Half Welsh)

Wiele dobrych rzeczy dzieje się zupełnym przypadkiem. Starałem się o posadę w RPA i już pierwszego dnia, mój ówczesny szef postanowił jednak oddelegować mnie do Polski. Po dotarciu do Warszawy w 2000 r, wspólnie z dwoma znajomymi z Ameryki, postanowiliśmy otworzyć pierwszą kawiarnię Stoney Piont Java na ulicy Pańskiej. Pracowaliśmy od 6 rano, przygotowując kanapki i wypalając kawę. W 2003 r. dostrzegliśmy, że zaczyna to działać. Zobaczyliśmy świetlaną przyszłość kawy wysokiej jakości wypalanej lokalnie. Przestaliśmy zajmować się prowadzeniem kawiarni, skupiliśmy się jedynie na wypalaniu kawy. Był to początek istnienia JAVA Coffee.

Zpełnym przypadkiem poznałem też w tym czasie piękną dziewczynę, która zgodziła się spędzić ze mną życie. 

Dziś, ponad 20 lat później, spędzam w pracy 6 dni w tygodniu, ponieważ poza pracą w biurze, w soboty jestem w naszym JAVA Pop-Up na Warszawskim BioBazarze, zabawiając i obsługując gości. 

Bardzo cieszy mnie to, że pracuję z cudownym zespołem pasjonatów kawy.  Kawa ma moc przyciągania cudownych ludzi.

Co zdarzy się dalej? Nie mam pojęcia, jednak niezwykle cieszy mnie wszystko, co zadziało się do tej pory i dzieje każdego dnia.

RAFAŁ KANIEWSKI, Head Roaster

Polish Coffee Roasting Champion 2018

Skarbnica wiedzy. Kawa nie ma przed nim żadnych tajemnic, zajmuje się nią od 2008.  Drugi wicemistrz polski Brewers Cup 2012, Mistrz Polski Coffee Roasting 2018 i w tym samym roku zdobywca 8. miejsca w Światowych Mistrzostwach Świata Roasting.

W JAVA Coffee zarządza tym, co dzieje się bezpośrednio w palarni. Uważnie słucha i obserwuje naszych klientów i wybiera taką kawę, jaką najbardziej lubią pić. Dba o jakość wypalanych kaw oraz standardy pracy w palarni i, co niezwykle ważne, dobrą atmosferę.

W wolnych chwilach zasłuchuje się w podcastach kryminalnych. Zawsze służy dobrą radą. Jak jest potrzeba, zaprowadzi porządek, ale i ugłaszcze w odpowiednim momencie. Chłop na schwał.

MICHAŁ ŻMUDA, Head Trainer of JAVA University

Moje kawowe korzenie sięgają pewnej znanej kawowej piwnicy w Poznaniu. To ona i tamtejsi kawowi anarchiści ukształtowali mnie jako kawiarza. Lubię łamać konwenanse i zachęcać do eksperymentowania; inspirować i pokazywać różne opcje. Na szkoleniach najważniejsza jest dla mnie efektywność, którą tworzy przekazywanie wiedzy w przystępny sposób w jak najbardziej swobodnej atmosferze - wiadomo, że najchętniej uczymy się poprzez zabawę.

Kawa, to niezwykle plastyczny materiał, który chłoniemy wszystkimi zmysłami. Sensoryka w kawie jest niczym fasolki wszystkich smaków ze znanej sagi o młodym czarodzieju. Sztuka malowania na kawie aka Latte Art, to Sztuka przez duże "S" i wspaniała umiejętność, wymagająca konsekwencji i sumienności. W alternatywnym parzeniu kawy znajdzie zastosowanie wiele dziedzin jak chemia czy fizyka, ale znacznie bliższe jest mi upraszczanie tematu podług znanego hasła "Kawa, to nie matematyka" niż robienie z niego kolejnej dziedziny filozofii. Kawa jest niezwykle towarzyskim napojem, będącym pretekstem spotkań, sprzyjającym rozmowie, wielkim pomysłom i ideom. Jest też codziennością, otulającą nas od środka w chłodny, październikowy dzień.

To co? Może kawki?

JAVA University

mob: +48 530 030 605

email: m.zmuda@javacoffee.pl

SYLWIA KRÓLAK, Head of E-commerce

W sprzedaży internetowej czuje się jak ryba w wodzie. E-commerce jest dla niej ekscytującą przygodą.

Oprócz tego, że ogarnia dla Was cały sklep internetowy,w wolnych chwilach, w zaciszu domowym  jest za pan brat z igłą, maszyną do szycia, szydełkiem i gliną.

Firmowy motywator, nałogowa oglądaczka seriali. W wolnych chwilach robi zdjęcia wszystkiego i wszystkim, a przede wszystkim - na nasze social media.

email: sklep.orders@javacoffee.pl

WOJCIECH ZIEMIAŃSKI, Head of B2B Sales

Do działania na pierwszej linii frontu napędzają go kolejne niesamowite kawy wypalane przez Rafała. Na co dzień wspiera swój utalentowany zespół i naszych partnerów biznesowych. Tworzy strategię i rozwiązuje problemy. Kładzie nacisk na budowanie długotrwałych i partnerskich relacji. Krytyczne myślenie, KPI, benchmark, big picture, zdrowa rywalizacja, kawa i zabawa. Poza tym od dawna pracuje nad tym jak wydłużyć dzień. 

Prywatnie ciekawy świata. Najlepiej czuje się w gronie bliskich przyjaciół, na wycieczkach z psem i z kolegami na boisku.

Ulubiona kawa Wojtka - przygotowana dla kogoś!

mob: +48 536 849 281

email: w.ziemianski@javacoffee.pl

Szukaj w naszym sklepie