• Widok:
  • Mini Mill Plus to znakomity młynek ręczny do domu i zastosowań przenośnych. Jest praktyczny i poręczny, idealny w podróży, pozwoli szybko i dobrze zmielić Twoją ulubioną kawę. Rozkłada się go w ciągu kilku sekund i czyści spłukując ciepłą wodą. 

    132,00 zł
    W magazynie
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Świeżo zmielone ziarna pozwalają wydobyć z kawy świeży, intensywny aromat. Aby móc się nim cieszyć, konieczne jest skorzystanie z akcesoriów do kawy, czyli młynków. Te dostępne są w kilku rodzajach. Podstawowy podział obejmuje młynki ostrzowe i żarnowe. Te pierwsze właściwie nie mielą ziaren, a tną je na kawałki. To może wpływać niekorzystnie na smak kawy, dodawać mu goryczki. Częściej polecany jest młynek do kawy żarnowy. Ziarna w nim są ścierane, mielone, co przekłada się na lepszy smak napoju.

Młynki do kawy ręczne i elektryczne

Młynki do kawy dzieli się jeszcze ze względu na mechanizm działania. Wśród nich wymienia się młynki ręczne i elektryczne. Te pierwsze akcesoria wciąż nie tracą na popularności. Na korzyść przemawia też ich niższa cena w porównaniu do urządzeń zautomatyzowanych oraz oszczędność prądu. Młynki są uruchamiane wyłącznie siłą mięśni, są też poręczne, nie zajmują dużo miejsca.

Elektryczne młynki do kawy to większy komfort użytkowania. Ziarna mielone są szybko, skraca się proces przygotowywania napoju. Takie młynki są jednak często cięższe, wymagają podłączenia do prądu, co zmniejsza ich mobilność. Ponadto są też droższe od modeli napędzanych siłą rąk.