KAWA Kostaryka El Mirador

67,00 zł

Profil sensoryczny : PAPAJA - MELON - GRANAT

Nowy

Dodaj do listy życzeńProfil sensoryczny : PAPAJA - MELON - GRANAT

 

INFORMACJE:

kraj: Kostaryka

lokalizacja: West Valley

producent: Olman Alguilera Chaves

farma: La Eva Mill

odmiana: Caturra, Catuai

obróbka: Natural

wysokość: 1300 m n.p.p.


Data palenia:
kawy wypalane są na bieżąco


Mielenie: prosimy wybrać powyżej stopień mielenia z metodą parzenia.

 

W samym sercu Kostaryki, w regionie Naranjo, na zielonych zboczach gór, znajduje się niewielkie gospodarstwo Finca el Mirador. Właściciel, Olman Alguilera dorastał na farmie, pomagając swojemu ojcu, który na zakup ziemi wydał wszystkie swoje oszczędności. Olman jest innowatorem i chętnie eksperymentuje z ziarnem. Na farmie nie wykorzystuje się pestycydów i sztucznych nawozów, a do każdego etapu produkcji przykłada wielką staranność. Olman współpracuje z młynem La Eva, gdzie wiśnie kawowca poddawane są obróbce naturalnej.

Gospodarstwo znajduje się na wysokości 1300 m n.p.m. Nie bez powodu farma nazywa się El Mirador, co po hiszpańsku znaczy „punkt widokowy”. Roztacza się z niej wspaniała panorama. Najstarsze rosnące tutaj drzewa kawowca mają około 45 lat i niezmiennie wysoką produktywność.

Pierwszy łyk tej kawy sprawił, że zakochaliśmy się w niej bez pamięci. Papaja, mango, granat – prawie jakbyśmy się przenieśli na tropikalne wakacje. Ogromna owocowość i słodycz, delikatna kwasowość, pełne body – dla takich kaw warto pić kawę!SUGEROWANE SPOSOBY ZAPARZANIA: 

— Alternatywne metody zaparzania (V60, Kalita Wave Dripper, Chemex, Aeropress, French Press)
— ekspres kolbowy, kawiarka

gramatura 250g