KAWA Kolumbia Felipe Rincon Cardenas

80,00 zł

Profil sensoryczny : NEKTARYNKA – CZERWONA PORZECZKA – RUM

Nowy

Dodaj do listy życzeńProfil sensoryczny : NEKTARYNKA – CZERWONA PORZECZKA – RUM

 

INFORMACJE:

kraj: KOLUMBIA

lokalizacja: Cañón del Río Tapias

producent: Felipe Rincón Cárdenas

farma: Buenos Aires, Puerto Rico, La Graciela, Villa Inés.

odmiana: Bourbon

obróbka: Naturalna

wysokość: 1570 - 1990 m n.p.m.


Data palenia:
kawy wypalane są na bieżąco


Mielenie: prosimy wybrać powyżej stopień mielenia z metodą parzenia.

 

Nasza kawa z Kolumbii jest wynikiem współpracy 20 kawowych przedsiębiorców. Współpraca ta powstała, aby wykorzystywać innowacyjne metody produkcji. Kooperatywa intensywnie pracuje nad redukcją kosztów, opłacalnością produkcji, innowacjami technologicznymi i szkoleniami administracyjnymi dla farmerów, a jej głównym celem jest produkcja jak najlepszych kaw z segmentu specialty.

 

W skład kooperatywy wchodzą cztery mniejsze gospodarstwa - Buenos Aires, Puerto Rico, La Graciela i Villa Inés, które zlokalizowane są w regionie Cañón del Río Tapias. Plantacje tworzą część Krajobrazu Kutrowego Kawy wpisanego do rejestru UNESCO.

 

Pierwsze kawowce zostały posadzone tam już w latach 30., gdy pierwsza farma należała jedynie do dwóch rodzin. Z biegiem czasu plantacje powiększały swój obszar i wyspecjalizowały się w produkcji kawy specialty.

 

Jak na naturala przystało, napar jest słodki i bardzo owocowy. Znajdziemy w nim posmak nektarynki, ananasa i delikatną kwasowość czerwonej porzeczki, a to wszystko zwieńczone nutą rumu. To taka kawa z serii ‚wow’. Smacznego!SUGEROWANE SPOSOBY ZAPARZANIA: 

— Alternatywne metody zaparzania (V60, Kalita Wave Dripper, Chemex, Aeropress, French Press)

gramatura 250g