KAWA Rwanda Gasharu 2PAK

75,00 zł

Nowy

Dodaj do listy życzeńprofil sensoryczny: WIŚNIA - ASSAM - CZERWONY GREJPFRUT

kraj: RWANDA

lokalizacja: Macuba, Nyamasheke

producent: Valentin Kimenyi

farma: Gasharu

odmiana: Bourbon

obróbka: Myta

wysokość: 1600 - 2100 m n.p.m.
profil sensoryczny: POMARAŃCZA - MANGO - CYNAMON

kraj: RWANDA

lokalizacja: Macuba, Nyamasheke

producent: Valentin Kimenyi

farma: Gasharu

odmiana: Bourbon

obróbka: Naturalna

wysokość: 1600 - 2100 m n.p.m.


Data palenia:
kawy wypalane są na bieżąco


Mielenie: prosimy wybrać powyżej stopień mielenia z metodą parzenia.

 

Jesteśmy prawie na półmetku wakacji, więc pora na coś naprawdę wakacyjnego! Przygotowaliśmy kawowy pakiet, w którym znajdziecie tę samą kawę, ale w różnych obróbkach - mytej i naturalnej. Czy zatem kawy smakują tak samo? Absolutnie nie!

 

W obróbce naturalnej znajdziemy więcej słodyczy, soczystą pomarańczę, mango i nuty cynamonu. Napar jest też bardziej intensywny i wyrazisty. Z kolei w wersji mytej otrzymujemy większą kwasowość, wyraźny posmak wiśni i czerwonego grejpfruta. Całość jest bardziej herbaciana i zbalansowana.

 

Stacja Gasharu znajduje się w pobliżu Parku Narodowego Nyungwe, od którego czerpie wiele korzyści. Dzięki dużej ilości opadów w tym regionie wiśnie kawowca są soczyste i wyraźnie owocowe. Historia Gasharu sięga 1976 roku, kiedy ojciec gospodarza farmy - 17 letni Celestin Rumeneangabo zasadził pierwsze kawowe drzewko. Obecnie na terenie gospodarstwa znajdują się dwie stacje myjące: Gashuru i Muhororo, które zajmują się bezpośrednio zielonym ziarnem od prawie 1650 farmerów. Stale doskonalone są metody obróbki oraz wprowadzone innowacje, które pozwalają przenieść jakość ziarna na wyższy poziom.

 

Po zebraniu wiśnie zostają poddane sortowaniu. Trafiają do specjalnego urządzenia zwanego depulpatorem - tam dochodzi do oddzielenia skórki i miąższu. W obróbce mytej zostają przeniesione do zbiorników fermentacyjnych, w których poddane zostają 14 godzinnej fermentacji. Kolejnym etapem jest suszenie fermentowanych owoców na tzw. afrykańskich łożach (specjalnych ekranach do suszenia)  przez ok. 16 dni. W przypadku obróbki naturalnej owoce kawowca są sortowane, a następnie przekładane na specjalne ekrany do suszenia na 25 - 30 dni.

SUGEROWANE SPOSOBY ZAPARZANIA: 

— Alternatywne metody zaparzania (V60, Kalita Wave Dripper, Chemex, Aeropress, French Press)
— ekspres kolbowy, kawiarka

gramatura 400g