KAWA SPRING ESPRESSO

50,00 zł

profil sensoryczny :  GRUSZKA – POMARAŃCZA – ORZECH WŁOSKI

Nowy

Dodaj do listy życzeń
profil sensoryczny :  GRUSZKA – POMARAŃCZA – ORZECH WŁOSKIINFORMACJE:

kraj: Guatemala

lokalizacja: Huehuetenango

producent: Mauricio Rosales

farma: Finca La Maravilla

odmiana: 100% Caturra

obróbka: Semi - washed

wysokość: 1500 - 1850 m n.p.p.

 

Data palenia: kawy wypalane są na bieżącoMielenie: prosimy wybrać powyżej stopień mielenia z metodą parzenia.

Nasze Spring Espresso powstało dzięki współpracy z fantastycznymi ludźmi z 88 Graines. Farma La Maravilla (La Maravilla to po hiszpańsku „cud”) jest położona w górach w regionie Huehuetenango. Ziemia została kupiona w 1997 roku przez Mauricio i jego ojca. W tym czasie dostęp do gospodarstwa możliwy był tylko konno lub pieszo. Obecnie, dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy wybudowano drogę, która pozwoliła na dojazd samochodem. Do dziś jednak na farmie nie ma elektryczności, a jedynie generator prądu, który działa kilka godzin dziennie. Pomimo takich przeciwności losu, Mauricio udało się jednak zbudować młyn ze zbiornikami fermentacyjnymi, tarasami i łóżkami do suszenia kawy, a wszystko to, żeby produkować jak najwyższej jakości kawę. Mauricio skupia się nie tylko na kawie, ale również na wsparciu ludzi, którzy z nim pracują i stworzeniu dla nich jak najlepszych warunków pracy.


Rok 2020 był dla Mauricio wyjątkowo udany, gdyż jego Finca La Maravilla została finalistą Cup Of Excellence. Ależ się cieszymy, że mamy tę kawę w swojej ofercie!


Co otrzymujemy w filiżance?


Na pierwszy plan wychodzi wysoka słodycz dojrzałych gruszek, soczystość pomarańczy i delikatna orzechowa nuta. Nasza Gwatemala Maravilla to kompleksowe i krągłe espresso, a końcowy efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania!


SUGEROWANE SPOSOBY ZAPARZANIA:

— ekspres kolbowy
— kawiarka
— French Press

gramatura 250g | 1000g