Kawa NIKARAGUA Tierra Madre

36,50 zł

36,50 zł

Profil sensoryczny: CIEMNA CZEKOLADA - ŚLIWKA - MELASA - JABŁKO

Nowy

Dodaj do listy życzeń

Profil sensoryczny: CIEMNA CZEKOLADA - ŚLIWKA - MELASA - JABŁKO

Data palenia: kawy wypalane są na bieżąco

Mielenie: prosimy o wybranie sposobu mielenia, odpowiedni do metody parzenia.

Kraj: Nikaragua 

Region: Jinotega 

Producent: Aldea Global (Women Coffee Producers of Jinotega)

Farma: smallholder farmers

Odmiana: Bourbon, Caturra, Catuai

Obróbka: myta

Wysokość: 1 050 - 1 450 m n.p.m.

INTERAMERICANCOFFEE

 

Tierra Madre jest produkowana wyłącznie przez kobiety z regionu Jinotega w Nikaragui. Kobiety na tamtym obszarze są w posiadaniu jedynie 15% ziem na własność.  Z największą uwagą na każdym etapie produkcji troszczą się one o to, by kawa spełniała jak najwyższe standardy jakości, ponieważ dzięki jej produkcji są w stanie wciąż podnosić warunki swojego życia.

 

Aldea Global powstała w roku 1992. Zrzeszała wtedy jedynie 22 farmerów Obecnie liczbata wzrosła do ponad 2000. Aldea oferuje organiczne kawy jakości specialty. Współpracuje jedynie z niewielkimi farmami i stowarzyszeniami kobiet i tym samym daje im możliwość produkcji surowca najlepszej jakości. Troszczą się o ich rozwój oraz o to, by ich życie i praca przebiegały w harmonii.

Promują zrównoważoną gospodarkę zasobami naturalnymi, wspierają wiejskie ośrodki zdrowia, instalują filtry do wody oraz pomagają w walce ze szkodnikami.

Espresso z ziaren Tierra Madre to przyjemnie krągłe body, słodycz śliwki, melasy i soczystego jabłka, dopełnione tak pożądanymi w filiżance kawy nutami ciemnej czekolady.  Intensywność tych zbalansowanych nut sprawi, że smak naparu na długo pozostanie na języku.

gramatura 250g | 500g | 1000g