-10% rabat na wszystkie kawy z oferty z kodem JAVAWDOMU

Dostawa GRATIS przy wybraniu dowolnej subskrypcji!

Sprobuj NOWE syropy BACANHA z oferty JAVA Coffee!*Organic

Współpracuj z nami!

Meet the JAVA Team

JAVA Coffee Roasters to zgrana załoga pasjonatów kawy. Kochamy to, co robimy i staramy się każdego dnia zapewnić naszym klientom to, co najlepsze. Ogrom kawowej wiedzy i umiejętności pozwalających na wydobycie z kawy pełni jej charakteru - MASZ TO JAK W BANKU.  
Najwyższa jakość wypalanych kaw, ziarna 100% arabiki z przeróżnych zakątków świata - zawsze sprawdzone i tylko najlepszej jakości, a także nienaganny customer service - dajemy Ci gwarancję, że to właśnie dostaniesz. Za każdym razem. Brzmi zbyt pięknie, by było prawdziwe? Nic bardziej mylnego. Dokładnie te założenia wyznaczają rytm pracy w JAVA Coffee Roasters.
Poszukujesz przewodnika po kawowym świecie? Służymy pomocą. nie mamy wątpliwości, że się polubimy. Zerknij niżej i przekonaj się sam!

 

NICHOLAS FITZWILLIAMS, JAVA Coffee CEO (Half Scottish Half Welsh)

Wiele dobrych rzeczy dzieje się zupełnym przypadkiem. Starałem się o posadę w RPA i już pierwszego dnia, mój ówczesny szef postanowił jednak oddelegować mnie do Polski. Po dotarciu do Warszawy w 2000 r, wspólnie z dwoma znajomymi z Ameryki, postanowiliśmy otworzyć pierwszą kawiarnię Stoney Piont Java na ulicy Pańskiej. Pracowaliśmy od 6 rano, przygotowując kanapki i wypalając kawę. W 2003 r. dostrzegliśmy, że zaczyna to działać. Zobaczyliśmy świetlaną przyszłość kawy wysokiej jakości wypalanej lokalnie. Przestaliśmy zajmować się prowadzeniem kawiarni, skupiliśmy się jedynie na wypalaniu kawy. Był to początek istnienia JAVA Coffee.

Zpełnym przypadkiem poznałem też w tym czasie piękną dziewczynę, która zgodziła się spędzić ze mną życie. 

Dziś, ponad 20 lat później, spędzam w pracy 6 dni w tygodniu, ponieważ poza pracą w biurze, w soboty jestem w naszym JAVA Pop-Up na Warszawskim BioBazarze, zabawiając i obsługując gości. 

Bardzo cieszy mnie to, że pracuję z cudownym zespołem pasjonatów kawy.  Kawa ma moc przyciągania cudownych ludzi.

Co zdarzy się dalej? Nie mam pojęcia, jednak niezwykle cieszy mnie wszystko, co zadziało się do tej pory i dzieje każdego dnia.

RAFAŁ KANIEWSKI, Head Roaster

Polish Coffee Roasting Champion 2018

Skarbnica wiedzy. Kawa nie ma przed nim żadnych tajemnic, zajmuje się nią od 2008.  Drugi wicemistrz polski Brewers Cup 2012, Mistrz Polski Coffee Roasting 2018 i w tym samym roku zdobywca 8. miejsca w Światowych Mistrzostwach Świata Roasting.

W JAVA Coffee zarządza tym, co dzieje się bezpośrednio w palarni. Uważnie słucha i obserwuje naszych klientów i wybiera taką kawę, jaką najbardziej lubią pić. Dba o jakość wypalanych kaw oraz standardy pracy w palarni i, co niezwykle ważne, dobrą atmosferę.

W wolnych chwilach zasłuchuje się w podcastach kryminalnych. Zawsze służy dobrą radą. Jak jest potrzeba, zaprowadzi porządek, ale i ugłaszcze w odpowiednim momencie. Chłop na schwał.

WOJCIECH ZIEMIAŃSKI, Head of B2B Sales

Do działania na pierwszej linii frontu napędzają go kolejne niesamowite kawy wypalane przez Rafała. Na co dzień wspiera swój utalentowany zespół i naszych partnerów biznesowych. Tworzy strategię i rozwiązuje problemy. Kładzie nacisk na budowanie długotrwałych i partnerskich relacji. Krytyczne myślenie, KPI, benchmark, big picture, zdrowa rywalizacja, kawa i zabawa. Poza tym od dawna pracuje nad tym jak wydłużyć dzień. 

Prywatnie ciekawy świata. Najlepiej czuje się w gronie bliskich przyjaciół, na wycieczkach z psem i z kolegami na boisku.

Ulubiona kawa Wojtka - przygotowana dla kogoś!

mob: +48 536 849 281

email: w.ziemianski@javacoffee.pl

ŁUKASZ STĘPNIAK, Head Trainer of JAVA University

Kawą zajmuję się od 10 lat. Od 7 lat pracuję z kawą specialty. Na co dzień w Java Coffee Roasters prowadzę szkolenia dla kawiarni, z którymi współpracujemy, oraz osób indywidualnych, które chcą pogłębić swoją kawową wiedzę. Organizuję też różnego rodzaju eventy kawowe dla naszych partnerów. 

Najbardziej lubię kawy z Burundii.

JAVA University

mob: +48 530 030 605

email: l.stepniak@javacoffee.pl

Szukaj w naszym sklepie