Meet the JAVA Team

JAVA Coffee Roasters to zgrana załoga pasjonatów kawy. Od ponad 20 lat wypalamy kawę w naszej palarni w Warszawie i dzielimy się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem, które pozwalają nam na wydobycie z ziaren pełni ich charakteru. Kochamy to, co robimy i staramy się każdego dnia zapewnić Ci to, co najlepsze.

Najwyższa jakość wypalanych kaw - jak najbardziej.
Ziarna 100% arabiki ze wszystkich zakątków świata - zawsze!
Nienaganny customer service - masz to jak w banku!

Brzmi zbyt pięknie, by było prawdziwe? Otóż nie! Dokładnie te założenia wyznaczają rytm pracy w JAVA Coffee Roasters.

Poszukujesz przewodnika po kawowym świecie? Służymy pomocą, jesteśmy pewni, że się polubimy.
Zerknij niżej, żeby się przekonać ;)

Half Scottish Half Welsh

NICHOLAS FITZWILLIAMS, JAVA Coffee CEO

Wiele dobrych rzeczy dzieje się zupełnym przypadkiem. Starałem się o posadę w RPA i już pierwszego dnia, mój ówczesny szef postanowił jednak oddelegować mnie do Polski. Po dotarciu do Warszawy w 2000 r, wspólnie z dwoma znajomymi z Ameryki, postanowiliśmy otworzyć pierwszą kawiarnię Stoney Piont Java na ulicy Pańskiej. Pracowaliśmy od 6 rano, przygotowując kanapki i wypalając kawę. W 2003 r. dostrzegliśmy, że zaczyna to działać. Zobaczyliśmy świetlaną przyszłość kawy wysokiej jakości wypalanej lokalnie. Przestaliśmy zajmować się prowadzeniem kawiarni, skupiliśmy się jedynie na wypalaniu kawy. Był to początek istnienia JAVA Coffee.

Zpełnym przypadkiem poznałem też w tym czasie piękną dziewczynę, która zgodziła się spędzić ze mną życie. 

Dziś, ponad 20 lat później, spędzam w pracy 6 dni w tygodniu, ponieważ poza pracą w biurze, w soboty jestem w naszym JAVA Pop-Up na Warszawskim BioBazarze, zabawiając i obsługując gości. 

Bardzo cieszy mnie to, że pracuję z cudownym zespołem pasjonatów kawy.  Kawa ma moc przyciągania cudownych ludzi.

Co zdarzy się dalej? Nie mam pojęcia, jednak niezwykle cieszy mnie wszystko, co zadziało się do tej pory i dzieje każdego dnia.

Head Roaster

RAFAŁ KANIEWSKI

Polish Coffee Roasting Champion 2018

Skarbnica wiedzy. Kawa nie ma przed nim żadnych tajemnic, zajmuje się nią od 2008.  Drugi wicemistrz polski Brewers Cup 2012, Mistrz Polski Coffee Roasting 2018 i w tym samym roku zdobywca 8. miejsca w Światowych Mistrzostwach Świata Roasting.

W JAVA Coffee zarządza tym, co dzieje się bezpośrednio w palarni. Uważnie słucha i obserwuje naszych klientów i wybiera taką kawę, jaką najbardziej lubią pić. Dba o jakość wypalanych kaw oraz standardy pracy w palarni i, co niezwykle ważne, dobrą atmosferę.

W wolnych chwilach zasłuchuje się w podcastach kryminalnych. Zawsze służy dobrą radą. Jak jest potrzeba, zaprowadzi porządek, ale i ugłaszcze w odpowiednim momencie. Chłop na schwał.

Head Trainer of JAVA University

MICHAŁ ŻMUDA

Moje kawowe korzenie sięgają pewnej znanej kawowej piwnicy w Poznaniu. To ona i tamtejsi kawowi anarchiści ukształtowali mnie jako kawiarza. Lubię łamać konwenanse i zachęcać do eksperymentowania; inspirować i pokazywać różne opcje. Na szkoleniach najważniejsza jest dla mnie efektywność, którą tworzy przekazywanie wiedzy w przystępny sposób w jak najbardziej swobodnej atmosferze - wiadomo, że najchętniej uczymy się poprzez zabawę.

Kawa, to niezwykle plastyczny materiał, który chłoniemy wszystkimi zmysłami. Sensoryka w kawie jest niczym fasolki wszystkich smaków ze znanej sagi o młodym czarodzieju. Sztuka malowania na kawie aka Latte Art, to Sztuka przez duże "S" i wspaniała umiejętność, wymagająca konsekwencji i sumienności. W alternatywnym parzeniu kawy znajdzie zastosowanie wiele dziedzin jak chemia czy fizyka, ale znacznie bliższe jest mi upraszczanie tematu podług znanego hasła "Kawa, to nie matematyka" niż robienie z niego kolejnej dziedziny filozofii. Kawa jest niezwykle towarzyskim napojem, będącym pretekstem spotkań, sprzyjającym rozmowie, wielkim pomysłom i ideom. Jest też codziennością, otulającą nas od środka w chłodny, październikowy dzień.

To co? Może kawki?

JAVA University

mob: +48 530 030 605

email: m.zmuda@javacoffee.pl

Head of E-commerce

SYLWIA KRÓLAK

W sprzedaży internetowej czuje się jak ryba w wodzie. E-commerce jest dla niej ekscytującą przygodą.

Oprócz tego, że ogarnia dla Was cały sklep internetowy,w wolnych chwilach, w zaciszu domowym  jest za pan brat z igłą, maszyną do szycia, szydełkiem i gliną.

Firmowy motywator, nałogowa oglądaczka seriali. W wolnych chwilach robi zdjęcia wszystkiego i wszystkim, a przede wszystkim - na nasze social media.

email: sklep.orders@javacoffee.pl

Head of B2B Sales

WOJCIECH ZIEMIAŃSKI

Do działania na pierwszej linii frontu napędzają go kolejne niesamowite kawy wypalane przez Rafała. Na co dzień wspiera swój utalentowany zespół i naszych partnerów biznesowych. Tworzy strategię i rozwiązuje problemy. Kładzie nacisk na budowanie długotrwałych i partnerskich relacji. Krytyczne myślenie, KPI, benchmark, big picture, zdrowa rywalizacja, kawa i zabawa. Poza tym od dawna pracuje nad tym jak wydłużyć dzień. 

Prywatnie ciekawy świata. Najlepiej czuje się w gronie bliskich przyjaciół, na wycieczkach z psem i z kolegami na boisku.

Ulubiona kawa Wojtka - przygotowana dla kogoś!

mob: +48 536 849 281

email: w.ziemianski@javacoffee.pl

 • ANNA MAJ-ZIĘDALSKA, Operation Manager

  "Do Javy trafiłam z zupełnie innej branży, a że uwielbiam kawę i świetnych ludzi …

  Przez pierwsze sześć miesięcy zajmowałam się biurem jako Office Manager, ale pojawiła się możliwość rozwoju i tak oto zmieniłam stanowisko i zostałam Menadżerem Operacyjnym.

  Sporo się u nas dzieje, więc raportuję, analizuję, organizuję i kontroluję.

  A kawę uczę zalewać, przelewać i smakować :)"

 • KATARZYNA KIJKO, Key Account Manager

  "Lubi być dla ludzi. Docenia zwykłe życie. Najgłębiej oddycha na górskich szlakach. Czasem bawi się w rękodzieło."

 • DAWID KILANOWSKI, Key Account Manager

  "Lubię kawę i lubię rozmowy przy kawie. W JAVIE zajmuję się głównie rozmawianiem z ludźmi. Mogę zmienić kawową świadomość każdego. Dobra kawa jest świetnym pretekstem do tego, szczególnie, jeśli ktoś ma otwartą głowę, lubi kawę, ma chęć i czas się ze mną spotkać! To co, napijesz się ze mną kawy?"

 • KATARZYNA BURZYNSKA, Account Manager

  "Intensywnie przemierzając świat w poszukiwaniu ulubionej kawy trafiłam na Java Coffee i przepadłam! Pełna pozytywnej energii, pasji i miłości do kawy wtajemniczam w ten świat najmniej wtajemniczonych. Dzięki kawowym podróżom i zdobytym doświadczeniu posiadam szeroką wiedzę, którą z przyjemnością się z Tobą podzielę."

  k.burzynska@javacoffee.pl

 • ŁUKASZ MŁYNARCZYK, Service Coordinator

  "W JAVA Coffee zajmuje się serwisem i wszystkim co związane jest z maszynami do przygotowywania kawy."

 • IGA WRZESIŃSKA, Marketing Specialist

  "Planowała zostać komornikiem, po drodze zakochała się w kawie. Parząc kawę w jednej z kawiarni, poznała JAVĘ i pomyślała, że jej się tam podoba. I oto jest – tym razem już nie stoi za ekspresem, tylko całymi dniami gra w komputer i twierdzi, że marketinguje."

  i.wrzesinska@javacoffee.pl

 • MICHAŁ REJNUS, JAVA Coffee Roaster

  Javowy roaster - wypala dla Was naszą kawę. Interesuje się sportem, więc po godzinach możecie spotkać go grającego w piłkę nożną lub siatkówkę. 

 • JAKUB KRAWCZYK, JAVA Coffee Roaster

  "18 lat temu porzucił pracę w banku i pierwszy raz stanął przy ekspresie. Kawoholik, kolekcjoner winyli, trochę fotograf i zbieracz dobrych chwil. Jeśli może, to zawsze pomoże! W JAVIE u boku Rafała wypala i kontroluje na co dzień jakość kawy."

 • DOROTA REJNUS, Roastery Worker

  Nasza palarniana ogarniczka, która pakuje zamówienia z predkością światła. Nawet największa presja jej nie straszna! Prywatnie fanka wyjazdów nad morze i kreatwynego rękodzieła.

 • EWA MOSKAŁA, Roastery Worker

  Ta jedna dla której nic nie jest za daleko, żeby dotrzeć pieszo. Jak nie pakuje Wam kawy w paczki, to podróżuje po Polsce albo głaszcze jamnika. 30 latka która nadal planuje, co zrobi jak dorośnie.

 • ŁUKASZ WRZESIŃSKI, E-commerce Assistant

  "Niedawno rozpoczął swoją przygodę z kawą. Lubi podziwiać przyrodę, słuchać muzyki i majsterkować przy komputerze. Interesuje się technologiami cyfrowymi, a w wolnych chwilach rozwija zainteresowania graficzne."

 • ANNA LOBACH, Koordynator projektów

  ANNA LOBACH, Project manager

  "Po rozpoczęciu pracy w JAVA i poznaniu zawiłości procesu tworzenia kawy, stałam się jeszcze bardziej pełna szacunku do niesamowitego napoju i ludzi, którzy wkładają duszę w jego stworzenie..."

  a.lobach@javacoffee.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI