Aby zarządzać subskrypcją, utwórz konto. Ciesz się zawsze wspaniałą kawą!

Dostawa GRATIS przy wybraniu dowolnej subskrypcji!

Zapraszamy do współpracy!

BACANHA - Smakowity elegancki akcent... Odkryj całą gamę smaków!
Przygotuj do 45 porcji ulubionego napoju z jednego kartonu!

BACANHA - Niesamowity słodki prezent dla przyjaciół i rodziny, który sprawi im radość!

News

Prezentownik JAVA Coffee to złożone przez naszą załogę propozycje prezentowe, które łatwo skompletujesz z najwyższej jakości produktów dostępnych w ofercie naszego sklepu. W każdej części “Prezentownika” przedstawiamy eleganckie, przemyślane zestawy prezentowe, które ucieszą nawet najbardziej wymagających..
 • 3 minut czytania

Polska palarnia kawy speciality to najlepsze miejsce do zakupu kawy najwyższej jakości. Na chwilę obecną produkty tego typu nie są dostępne w supermarketach i innych sklepach stacjonarnych, jednak bez problemu można nabyć je ze sprawdzonego źródła, czyli z palarni - na miejscu lub w sklepie internetowym. Czym należy sugerować się przy wyborze?

 • 4 minut czytania
Jakkolwiek obchodzone, czy to tradycyjnie czy też zupełnie nieszablonowo i według własnego upodobania, święta są magicznym czasem, podczas którego dzielimy się radością i miłością z najbliższymi. Nie da się ukryć, że jednym z najbardziej ekscytujących elementów tego okresu jest wymiana prezentów! Nic nie cieszy tak bardzo jak podarowanie miłego upominku ukochanej osobie. Bywa jednak ciężko, bo jak mieć pewność, że wybierany z największą dbałością prezent nie okaże się nietrafiony i nie wyląduje głęboko na dnie szafy?
 • 2 minut czytania

Wejście w jesień często sprawia, że jedyne o czym marzysz, to zaszyć się w domu pod kocem z kubkiem gorącego kakałka. Brzmi znajomo? A co jeśli powiemy Ci, że mamy ciekawszy sposób na jesienną chandrę? Wpadnij do JAVA University, by choć jeden z takich zimnych, burych i ponurych dni spędzić w świetnej atmosferze, wypijając morze pysznej kawy i ładując się dobrą energią oraz masą kawowej wiedzy i umiejętności!

 • 4 minut czytania
Kawa mielona speciality to świetne, bardzo wygodne rozwiązanie dla tych osób, które nie posiadają ekspresu do kawy z młynkiem czy nawet samego młynka. Warto zdecydować się na wybór zmielonych ziaren również w przypadku, kiedy nie masz pewności co do tego, jak daną kawę należy zmielić do danej metody parzenia. Dzięki takiemu gotowemu rozwiązaniu nie musisz zastanawiać się, czy wydobędziesz z wybranych ziaren wszystko to, co w nich najlepsze.
 • 4 minut czytania

26.10.2023 r. JAVA CAFE Speciality Roasters obchodziła swoje 10 urodziny.

Nikt nie mógłby lepiej podsumować tej dekady niż nasz szef Nick. Sprawdź, jak pięknie opisuje drogę od niewielkiego Pop-Upu do pełnowymiarowej JAVA CAFE, jaką masz szansę poznać dzisiaj.

Nicholas Fitzwilliams, CEO of JAVA Coffee Roasters:

 • 3 minut czytania

Sklep z kawą speciality oferuje klientom towar luksusowy: wyjątkowy produkt, który nie jest ogólnie dostępny i o jakości którego każdy musi przekonać się samodzielnie, zatem musi zdobyć zaufanie wśród swoich odbiorców. Z tego względu dobre palarnie i sklepy specjalistyczne stosują bardzo ważną politykę transparentności, która wymaga udzielania konsumentowi wszystkich istotnych informacji na temat danego produktu po to, aby zarówno osoba niedoświadczona, jak i ta, która ma już za sobą pierwszy, czy niezliczone kubki naparu jakości speciality, wiedziała, jak znaleźć to, czego oczekuje. Jak wybrać zatem najlepszy sklep z kawą?

 • 4 minut czytania

Kolumbia - kraj, który dla wielu jest synonimem kawy najwyższej jakości. Dziś pragniemy przedstawić Ci prawdziwą perłę z tej kawowej mekki - COLOMBIA Sidra, która dołącza do naszej wyjątkowej kolekcji Competition Coffee.

 • 2 minut czytania
Nasza polska palarnia kawy JAVA Coffee Roasters od lat stara się wprowadzać do swojej codziennej pracy nowe inicjatywy, które mają pozytywny wpływ na kondycję naszej planety. To, co dzieje się z naszą Ziemią i środowiskiem naturalnym, nie jest nam obojętne. Dodatkowo, wszelkie zmiany zachodzące w klimacie ziemskim odbijają się wyraźnie na kawowcach, które tak kochamy i których dobrobyt znajduje się w centrum naszej uwagi - w końcu to właśnie z kawą pracujemy na co dzień. A jeśli chcemy zrobić nawet więcej? Czy poza troską o klimat i środowisko możemy zrobić coś jeszcze? Bywa, że tak. Przykładem takiego działania może być choćby nasza współpraca z organizacją Eden Reforestation Projects, która zajmuje się zalesianiem naszej planety, zatrudniając przy tym mieszkańców terenów wylesionych w przeszłości.
 • 3 minut czytania

Kawa jakości speciality to - zgodnie z definicją - kawa, która w specjalistycznej ocenie Q-Graderów otrzymała notę nie niższą niż 80 na 100 pod względem jakości. Już na podstawie tej prostej definicji można wywnioskować, że terminem speciality oznacza się kawę najwyższej jakości. Mianem tym może jednak pochwalić się bardzo ograniczona ilość produktów dostępnych na rynku. Co warto wiedzieć na temat takiej kawy z punktu widzenia smakosza?

 • 4 minut czytania

Kawa ziarnista speciality to produkt, który po zaparzeniu może być różnorodny w smaku - delikatny, subtelnie słodki, a nawet z wyczuwalnymi nutami owocowymi. W takim naparze nie ma nim goryczki, którą chciałbyś zamaskować za pomocą cukru lub mleka. Nie bez powodu kawa jakości speciality jest uznawana za kawę najlepszej jakości. Daje ona nie tylko zastrzyk energii do działania, ale również niewątpliwą przyjemność smakową. Czym produkt z segmentu speciality różni się od dostępnego w przeciętnym markecie?

 • 3 minut czytania

Kawa speciality do ekspresu to najczęściej kawa średnio palona, rzadziej kawa typu dark roast. Wiele osób twierdzi, że najlepszy i najbogatszy smak ma kawa jakości speciality parzona metodami przelewowymi. Nie jest to jednak do końca prawdą, ponieważ odpowiednio skomponowana mieszanka właściwie wypalonych ziaren doskonale sprawdza się również przy parzeniu metodami ciśnieniowymi. Czym jest kawa speciality i jaka najlepiej nadaje się do ekspresu?

 • 4 minut czytania

Szukaj w naszym sklepie