Polska palarnia kawy

10 urodziny JAVA CAFE! Znasz już naszą kawiarnię?

26.10.2023 r. JAVA CAFE Speciality Roasters obchodziła swoje 10 urodziny!


Nikt nie mógłby lepiej podsumować tej dekady niż nasz szef Nick (na zdjęciu po prawej stronie). Sprawdź, jak pięknie opisuje drogę od niewielkiego Pop-Upu do pełnowymiarowej JAVA CAFE, jaką masz szansę poznać dzisiaj!

Nicholas Fitzwilliams, CEO of JAVA Coffee Roasters:

“...Today JAVA at BioBazar Warszawa is turning 10 years, 10 years of millions of joyous espressos.

We started with 5 square meters and a desk made from pallets by Artur, who has long since gone to Norway. The location had no heating, no water, nothing, just an extension cable giving us limited power.

We had no espresso machine, just beans and water.

Back then the winters were cold and we had to break the ice to get water.

The prevailing spirit of JAVA is the show must go on, NEVER give up.

Pierwsza lokalizacja JAVA Coffee Pop Up

In 10 years we have moved to 3 new locations, each time bigger, better, and more sophisticated. But we are only here today because of you, our wonderful guests.

We are enormously grateful to everyone who has been a part of our journey. We had moments when we didn't know if we would make it, we did not know if you would make it, but we overcame those challenges (as did you) and we have never been stronger.

We have and always had at the heart of everything we do: delicious coffee drinks, made by great baristas, from fresh roasted premium arabica from the wonderful team at JAVA Coffee Roasters.

This is also an opportunity to give our gratitude to the amazing farmers and the fantastic coffee beans they cultivate and send our way.”

W marcu 2016 przeprowadziliśmy się do nowego miejsca

Odwiedź JAVA CAFE w Fabryce Norblina w Warszawie

Jeśli kochasz kawę ponad wszystko i nie wyobrażasz sobie bez niej dnia, a do tego uwielbiasz odkrywać nowe, unikalne miejsca, to koniecznie odwiedź JAVA CAFE Specialty Roasters - perełkę dla kawowych entuzjastów znajdującą się w samym sercu Warszawy - na BioBazarze w Fabryce Norblina JAVA CAFE to miejsce, w którym zanurzysz się w świecie kawy. Przygotuj się na niezapomniane smaki, aromat świeżo parzonej kawy i świetną atmosferę.

JAVA CAFE to miejsce, gdzie napijesz się pysznej kawy, herbaty, zjesz przygotowaną na świeżo kanapkę lub pyszne ciacho czy drożdżówkę na deser. Możesz u nas usiąść i spokojnie popracować albo też odpocząć z książką w otoczeniu roślin. W lecie zapraszamy Cię także do ogródka.

 

Dostosowujemy się do potrzeb naszych Gości

Wciąż się rozwijamy i zmieniamy, starając dostosować się do potrzeb naszych Gości. Dzięki uwagom i opiniom odwiedzających nas miłośników kawy, nasza przestrzeń staje się coraz bardziej przytulna, a menu wciąż się rozrasta. Chcemy być dla Was coraz lepsi.

W JAVA CAFE zawsze kupisz świeżo wypalone ziarna, które przyjeżdżają regularnie wprost z naszej palarni kawy na obrzeżach Warszawy. Na naszych półkach znajdziesz też herbaty SUKI Tea i Schlürf, swoje ulubione napoje roślinne, a także akcesoria kawowe wszelkiego rodzaju. Kawiarnia oferuje również do wyboru najświeższe wypieki i luksusowe kanapki.

 

Pyszna kawa i eksperckie porady w jednym miejscu!

Potrzebujesz kawowej porady? Chcesz kupić ziarna speciality, ale właściwie nie do końca wiesz jakie? Może chcesz dowiedzieć się tego, czym charakteryzują się kawy w zależności od regionu z jakiego pochodzą? Nasi bariści z chęcią opowiedzą Ci o pochodzeniu naszych kaw oraz o tym jak je wypalamy i jak najlepiej je przygotować.

Podpowiedzą Ci także, które urządzenie do parzenia kawy wybrać, by z przyjemnością używać go każdego dnia. Dowiesz się też jak dopasować do niego kawę, w jakim stopniu ją zmielić i jak zaparzyć, aby w pełni cieszyć się jej smakiem i aromatem. Nie masz młynka? To nie problem - zmielimy Ci wybrane ziarna na miejscu!

 

“SAVE THE EARTH, IT’S THE ONLY PLANET WITH COFFEE”

Przychodząc do nas z własnym kubkiem na jednej kawie oszczędzasz 1 PLN, a jeśli chcesz kupić u nas ziarna, pamiętaj, żeby przynieść własne opakowanie - za każde 100 g kawy kupionej na miejscu w naszej kawiarni, dostaniesz zniżkę 1 PLN.

Tu nas znajdziesz: JAVA CAFE Speciality Roasters, BioBazar, ul. Żelazna 51/53, Warszawa.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.