Aby zarządzać subskrypcją, utwórz konto. Ciesz się zawsze wspaniałą kawą!

Get FREE delivery with every subscription!

Organizujemy szereg szkoleń dla partnerów, baristów i miłośników kawy!

Zapraszamy!

We invite you to cooperate with us!

Luksusowe syropy z Francji. Spróbuj
Make up to 45 servings of your favourite drink from one carton!

BACANHA - Sweetly sophisticated accent!

Zapraszamy miłośników kawy i profesjonalnych baristów!

Kod rabatowy WIOSNA uprawnia do rabatu 15% na wszystkie kawy z naszej oferty przy zakupach za min. 100 pln. Rabat nie łączy się z innymi promocjami, nie dotyczy zestawów testowych i prezentowych. Obowiązuje w dniach 23.02. - 03.03.2024 r.

Coffee of the Month Subscription program

Experience a new unique coffee every 4 weeks!

Świeżo palona kawa

Get up to 7 days roasted coffee beans! 

Quality guarantee

From cup to bean, trust JAVA Coffee to take care of your coffee

Free delivery

For all subscription orders. Save with JAVA!

Ethics & Environment

One tree planted in Kenya for every kilo of coffee purchased

An alternative to milk? Absolutely, SPROUD is next-gen solution for people and planet!

We offer a wide range of plant-based NON-milks, which are a great alternative to cow's milk.
 
You'll find plant-based drinks for coffeeand diet. Oatmeal, coconut, soya, almond or yellow pea drink? We have them all and even more!
 
Our plant-based drinks are made from natural ingredients from organic farming. You will find the best quality products enriched with calcium and vitamins D and B12.

How we roast good coffee

At JAVA Coffee Roasters, we have been using all our experience and knowledge to extract the best possible flavour and aroma from our coffee beans since 1999.

The highest quality Arabicas are roasted in LORING and DIEDRICH roasters under the watchful eye of our Head Roaster - Rafał Kaniewski, Polish Roasting Champion 2018.

How we source coffee

At JAVA Coffee Roasters, we treat each new bean like a ticket to a trip around the world that we want to take you on!

We source our green coffee from reliable suppliers and through DIRECT TRADE. 

The coffee we source is 100% Arabica from countries such as Ethiopia, Guatemala, Brazil, India, Costa Rica, Colombia, New Guinea and Honduras.

Service and sales of Coffee machines

In addition to coffee roasting, we also sell and service professional coffee machines and grinders.
 
We specialise in warranty and post-warranty service for ASTORIA, MCE coffee machines as well as other brands such as La Marzocco, Faema, Nuova Simonelli, La Speziale, Mazzer, Fiorenzato, Mahlkonig and others.
 
Contact us for details.
Jak smakuje kawa? To pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi. Dzisiaj, gdy hodowla i wypalanie kawy speciality tak prężnie się rozwijają i już są na naprawdę wysokim poziomie, smak i aromat kawy jest tematem, który można zgłębiać godzinami. Ba, miesiącami, a nawet latami.
  • 4 min read
Percepcji kawy towarzyszą wszystkie zmysły poza słuchem. Aromat kawy unoszący się w powietrzu sprawia przyjemność wielu z nas. Często słyszymy “o, jak tu pięknie pachnie kawą”. Zmysłem dotyku odczuwamy jej gęstość (a.k.a body) na języku oraz fizyczne wrażenie kawy w ustach (gładkość, pylistość, cierpkość, krągłość, aksamitność etc.).
  • 5 min read

Kawa ziarnista uznawana jest za bardziej aromatyczną, intensywną i złożoną w smaku niż ziarna zmielone dużo wcześniej. Nie wystarczy jednak sięgnąć po dowolną kawę ze sklepowej półki, aby mieć pewność, że będzie to najlepszy jakościowo produkt. Poza formą, istotne są także między innymi pochodzenie samych ziaren czy stopień ich wypalenia. Co warto zatem wziąć pod uwagę, wybierając kawę tego typu?

  • 3 min read

Palarnia kawy

Palarnia kawy to miejsce, w którym następują procesy prowadzące do wydobycia najwspanialszego aromatu i smaku ziaren. Działania i czynności realizowane pod tym kątem stanowią ostatni etap produkcji. Gotowa kawa trafia następnie do indywidualnych odbiorców, a także sprzedawców, restauracji i kawiarni. Ze względu na odpowiednio dobrane metody, ziarna zyskują właściwą kwasowość i goryczkę. Kawa wypalona w taki sposób pozostaje świeża i zachowuje swoje wszystkie walory.

Czym wyróżnia się palarnia kawy JAVA Coffee?

Palarnia kawy JAVA Coffee już od 2001 roku specjalizuje się w wypalaniu specjalnie wyselekcjonowanych ziaren arabiki, wykorzystując do tego wydajne piece rzemieślnicze. Nasza oferta wyróżnia się wyjątkowo profesjonalnym podejściem do obsługi klienta, a także zrównoważonym rozwojem. Nie bez znaczenia pozostaje świeżość i jakość samych ziaren, które pozyskujemy od zaufanych dostawców z różnych części świata. Nasze kawy wyróżniają się również niepowtarzalnym profilem sensorycznym.

Staranny proces wypalania

Nasza palarnia zajmuje się wypalaniem wyłącznie najlepszych gatunków arabiki, dlatego gotowe kawy nie zawierają domieszki robusty. Do całego procesu zawsze podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem, dzięki czemu ziarna zachowują odpowiedni smak i aromat. Wypalanie kawy traktujemy nie tylko jako naszą pasję, ale też specyficzną dziedzinę sztuki i nauki. Wszystkie czynności z tym związane realizujmy z pomocą innowacyjnych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych, a także wiedzy i umiejętności naszych roasterów. Starannie przeprowadzony proces wypalania jasnego i ciemnego pozwala nam wydobyć z ziaren ich największe walory, dlatego staramy się unikać jakichkolwiek pomyłek na etapie obróbki. Pozostajemy też na bieżąco z nowościami w branży Specialty i Fine Coffee oraz nieustannie modernizujemy naszą palarnię, dbając przy tym o wysoki poziom precyzji i kontroli.

Nowoczesne wyposażenie

Nasza palarnia posiada na wyposażeniu nowoczesne piece Loring Kestrel S35 oraz Diedrich CR-25, importowane ze Stanów Zjednoczonych. Maszyny te odznaczają się specjalnie zaprojektowaną konstrukcją, dzięki czemu zapewniają wysoką precyzję każdego wypału i znacząco obniżają ryzyko powstawania defektów w całym procesie. Palenie kawy w piecach odbywa się też przy wykorzystaniu specjalnego oprogramowania Cropster, które umożliwia zachowanie kontroli nad wypalaną kawą już od momentu zakontraktowania. Narzędzie to pozwala też na zapis wszystkich tworzonych profili, przeprowadzanie ich analiz oraz porównywanie w zestawieniu ze świeżymi zbiorami. Ziarna możemy dzięki temu odpowiednio klasyfikować, co również przyczynia się do wzrostu jakości każdego kolejnego wypału.

Jaką ofertę posiada nasza palarnia kawy?

Palarnia kawy JAVA Coffee posiada w ofercie wiele produktów, włącznie z kawami do espresso, bezkofeinowymi czy przeznaczonymi do dripa. W sklepie znajdziesz również zestawy testowe, które zawierają kilka różnych propozycji do spróbowania. Nasze kawy odznaczają się zróżnicowanym profilem sensorycznym, w tym kwiatowym, czekoladowym, owocowym, orzechowym czy słodkim. Poszczególne odmiany pozyskujemy od dostawców z Ameryki, Azji i Afryki, a także oferujemy mieszanki espresso blend. Organizujemy ponadto liczne szkolenia dla baristów i amatorów kawy.

Wybór najlepszej kawy

Aby zapewnić jak najwyższą jakość kawy, każdego miesiąca testujemy nawet kilkadziesiąt rodzajów ziaren od naszych dostawców. Dla wybranych próbek dobieramy następnie odpowiedni profil palenia. Nasza kawa powstaje z wysokogatunkowych surowców, które poddajemy licznym analizom. Ziarna pozyskujemy z plantacji prowadzonych przez renomowanych farmerów, co przekłada się na zachowanie naturalnych walorów i właściwości ziaren po obróbce. Istotnym etapem pozostaje kontrola jakości, która umożliwia nam obiektywną ocenę, wykluczenie wszelkich defektów oraz bezpieczne przekazanie kawy do sprzedaży. Wszystko to sprawia, że napar uzyskany z naszych ziaren zawsze jest satysfakcjonujący, aromatyczny i smaczny.

Wysoka kultura pracy

W naszej palarni dbamy o odpowiednią motywację całego zespołu oraz jego wszystkich członków z osobna. Nasi pracownicy nie są ograniczani w swoich działaniach i mają duże możliwości rozwoju, ale priorytetem zawsze pozostaje dostarczenie najlepszych jakościowo ziaren. Oferujemy również wiele innych produktów. W naszym sklepie internetowym znajdziesz różne gatunki herbaty, akcesoria i zestawy prezentowe, młynki, filtry i kawiarki czy roślinne zamienniki mleka. Współpracujemy z cenionymi i lubianymi markami, co daje gwarancję zadowolenia na etapie zakupów oraz konsumpcji. Wszystkie surowce pozyskujemy etycznie i dbamy o ekologiczne opakowania, a także proponujemy wyjątkowo atrakcyjne formy dostawy. Zachęcamy do kontaktu z naszą palarnią oraz zapoznania się z aktualną ofertą sklepu.

Szukaj w naszym sklepie