-10% discount on all coffees in the offer with code JAVAWDOMU

Get FREE delivery with every subscription!

Organizujemy szereg szkoleń dla partnerów, baristów i miłośników kawy!

Zapraszamy!

We invite you to cooperate with us!

BACANHA - Niesamowity słodki prezent dla przyjaciół i rodziny, który sprawi im radość!

Coffee of the Month Subscription program

Poznaj nową wyjątkową kawę co 4 tygodnie!

Freshly roasted coffee

Get up to 10 days roasted coffee beans! 

Quality guarantee

From cup to bean, trust JAVA Coffee to take care of your coffee

Free delivery

For all subscription orders. Save with JAVA!

Ethics & Environment

One tree planted in Kenya for every kilo of coffee purchased

Alternatywa dla mleka? Tak!

We offer a wide range of plant-based NON-milks, which are a great alternative to cow's milk.
 
You'll find plant-based drinks for coffeeand diet. Oatmeal, coconut, soya, almond or yellow pea drink? We have them all and even more!
 
Our plant-based drinks are made from natural ingredients from organic farming. You will find the best quality products enriched with calcium and vitamins D and B12.

How we roast good coffee

At JAVA Coffee Roasters, we have been using all our experience and knowledge to extract the best possible flavour and aroma from our coffee beans since 1999.

The highest quality Arabicas are roasted in LORING and DIEDRICH roasters under the watchful eye of our Head Roaster - Rafał Kaniewski, Polish Roasting Champion 2018.

How we source coffee

At JAVA Coffee Roasters, we treat each new bean like a ticket to a trip around the world that we want to take you on!

We source our green coffee from reliable suppliers and through DIRECT TRADE. 

The coffee we source is 100% Arabica from countries such as Ethiopia, Guatemala, Brazil, India, Costa Rica, Colombia, New Guinea and Honduras.

Our Services

Service and sales of Coffee machines

In addition to coffee roasting, we also sell and service professional coffee machines and grinders.
 
We specialise in warranty and post-warranty service for ASTORIA, MCE coffee machines as well as other brands such as La Marzocco, Faema, Nuova Simonelli, La Speziale, Mazzer, Fiorenzato, Mahlkonig and others.
 
Contact us for details.

Kawa ziarnista speciality to produkt, który po zaparzeniu może być różnorodny w smaku - delikatny, subtelnie słodki, a nawet z wyczuwalnymi nutami owocowymi. W takim naparze nie ma nim goryczki, którą chciałbyś zamaskować za pomocą cukru lub mleka. Nie bez powodu kawa jakości speciality jest uznawana za kawę najlepszej jakości. Daje ona nie tylko zastrzyk energii do działania, ale również niewątpliwą przyjemność smakową. Czym produkt z segmentu speciality różni się od dostępnego w przeciętnym markecie?

  • 3 min read

Kawa speciality do ekspresu to najczęściej kawa średnio palona, rzadziej kawa typu dark roast. Wiele osób twierdzi, że najlepszy i najbogatszy smak ma kawa jakości speciality parzona metodami przelewowymi. Nie jest to jednak do końca prawdą, ponieważ odpowiednio skomponowana mieszanka właściwie wypalonych ziaren doskonale sprawdza się również przy parzeniu metodami ciśnieniowymi. Czym jest kawa speciality i jaka najlepiej nadaje się do ekspresu?

  • 4 min read

Palarnia kawy speciality zajmuje się paleniem najlepszej jakości ziaren, bez żadnych defektów, które zazwyczaj mogą pojawić się w wyniku błędów popełnionych podczas zbiorów czy obróbki i zawsze wpływają negatywnie na walory organoleptyczne oraz wartość podstawowego surowca. W przypadku jakości speciality, do pieca może trafić jedynie kawa w stu procentach nieskazitelna. Co wpływa na wysoką jakość takich ziaren?

  • 3 min read

Palarnia kawy

Palarnia kawy to miejsce, w którym następują procesy prowadzące do wydobycia najwspanialszego aromatu i smaku ziaren. Działania i czynności realizowane pod tym kątem stanowią ostatni etap produkcji. Gotowa kawa trafia następnie do indywidualnych odbiorców, a także sprzedawców, restauracji i kawiarni. Ze względu na odpowiednio dobrane metody, ziarna zyskują właściwą kwasowość i goryczkę. Kawa wypalona w taki sposób pozostaje świeża i zachowuje swoje wszystkie walory.

Czym wyróżnia się palarnia kawy JAVA Coffee?

Palarnia kawy JAVA Coffee już od 2001 roku specjalizuje się w wypalaniu specjalnie wyselekcjonowanych ziaren arabiki, wykorzystując do tego wydajne piece rzemieślnicze. Nasza oferta wyróżnia się wyjątkowo profesjonalnym podejściem do obsługi klienta, a także zrównoważonym rozwojem. Nie bez znaczenia pozostaje świeżość i jakość samych ziaren, które pozyskujemy od zaufanych dostawców z różnych części świata. Nasze kawy wyróżniają się również niepowtarzalnym profilem sensorycznym.

Staranny proces wypalania

Nasza palarnia zajmuje się wypalaniem wyłącznie najlepszych gatunków arabiki, dlatego gotowe kawy nie zawierają domieszki robusty. Do całego procesu zawsze podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem, dzięki czemu ziarna zachowują odpowiedni smak i aromat. Wypalanie kawy traktujemy nie tylko jako naszą pasję, ale też specyficzną dziedzinę sztuki i nauki. Wszystkie czynności z tym związane realizujmy z pomocą innowacyjnych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych, a także wiedzy i umiejętności naszych roasterów. Starannie przeprowadzony proces wypalania jasnego i ciemnego pozwala nam wydobyć z ziaren ich największe walory, dlatego staramy się unikać jakichkolwiek pomyłek na etapie obróbki. Pozostajemy też na bieżąco z nowościami w branży Specialty i Fine Coffee oraz nieustannie modernizujemy naszą palarnię, dbając przy tym o wysoki poziom precyzji i kontroli.

Nowoczesne wyposażenie

Nasza palarnia posiada na wyposażeniu nowoczesne piece Loring Kestrel S35 oraz Diedrich CR-25, importowane ze Stanów Zjednoczonych. Maszyny te odznaczają się specjalnie zaprojektowaną konstrukcją, dzięki czemu zapewniają wysoką precyzję każdego wypału i znacząco obniżają ryzyko powstawania defektów w całym procesie. Palenie kawy w piecach odbywa się też przy wykorzystaniu specjalnego oprogramowania Cropster, które umożliwia zachowanie kontroli nad wypalaną kawą już od momentu zakontraktowania. Narzędzie to pozwala też na zapis wszystkich tworzonych profili, przeprowadzanie ich analiz oraz porównywanie w zestawieniu ze świeżymi zbiorami. Ziarna możemy dzięki temu odpowiednio klasyfikować, co również przyczynia się do wzrostu jakości każdego kolejnego wypału.

Jaką ofertę posiada nasza palarnia kawy?

Palarnia kawy JAVA Coffee posiada w ofercie wiele produktów, włącznie z kawami do espresso, bezkofeinowymi czy przeznaczonymi do dripa. W sklepie znajdziesz również zestawy testowe, które zawierają kilka różnych propozycji do spróbowania. Nasze kawy odznaczają się zróżnicowanym profilem sensorycznym, w tym kwiatowym, czekoladowym, owocowym, orzechowym czy słodkim. Poszczególne odmiany pozyskujemy od dostawców z Ameryki, Azji i Afryki, a także oferujemy mieszanki espresso blend. Organizujemy ponadto liczne szkolenia dla baristów i amatorów kawy.

Wybór najlepszej kawy

Aby zapewnić jak najwyższą jakość kawy, każdego miesiąca testujemy nawet kilkadziesiąt rodzajów ziaren od naszych dostawców. Dla wybranych próbek dobieramy następnie odpowiedni profil palenia. Nasza kawa powstaje z wysokogatunkowych surowców, które poddajemy licznym analizom. Ziarna pozyskujemy z plantacji prowadzonych przez renomowanych farmerów, co przekłada się na zachowanie naturalnych walorów i właściwości ziaren po obróbce. Istotnym etapem pozostaje kontrola jakości, która umożliwia nam obiektywną ocenę, wykluczenie wszelkich defektów oraz bezpieczne przekazanie kawy do sprzedaży. Wszystko to sprawia, że napar uzyskany z naszych ziaren zawsze jest satysfakcjonujący, aromatyczny i smaczny.

Wysoka kultura pracy

W naszej palarni dbamy o odpowiednią motywację całego zespołu oraz jego wszystkich członków z osobna. Nasi pracownicy nie są ograniczani w swoich działaniach i mają duże możliwości rozwoju, ale priorytetem zawsze pozostaje dostarczenie najlepszych jakościowo ziaren. Oferujemy również wiele innych produktów. W naszym sklepie internetowym znajdziesz różne gatunki herbaty, akcesoria i zestawy prezentowe, młynki, filtry i kawiarki czy roślinne zamienniki mleka. Współpracujemy z cenionymi i lubianymi markami, co daje gwarancję zadowolenia na etapie zakupów oraz konsumpcji. Wszystkie surowce pozyskujemy etycznie i dbamy o ekologiczne opakowania, a także proponujemy wyjątkowo atrakcyjne formy dostawy. Zachęcamy do kontaktu z naszą palarnią oraz zapoznania się z aktualną ofertą sklepu.

Szukaj w naszym sklepie