-10% discount on all coffees in the offer with code JAVAWDOMU

Get FREE delivery with every subscription!

Organizujemy szereg szkoleń dla partnerów, baristów i miłośników kawy!

Zapraszamy!

We invite you to cooperate with us!

BACANHA - Niesamowity słodki prezent dla przyjaciół i rodziny, który sprawi im radość!

News

Kawa ziarnista speciality to produkt, który po zaparzeniu może być różnorodny w smaku - delikatny, subtelnie słodki, a nawet z wyczuwalnymi nutami owocowymi. W takim naparze nie ma nim goryczki, którą chciałbyś zamaskować za pomocą cukru lub mleka. Nie bez powodu kawa jakości speciality jest uznawana za kawę najlepszej jakości. Daje ona nie tylko zastrzyk energii do działania, ale również niewątpliwą przyjemność smakową. Czym produkt z segmentu speciality różni się od dostępnego w przeciętnym markecie?

  • 3 min read

Kawa speciality do ekspresu to najczęściej kawa średnio palona, rzadziej kawa typu dark roast. Wiele osób twierdzi, że najlepszy i najbogatszy smak ma kawa jakości speciality parzona metodami przelewowymi. Nie jest to jednak do końca prawdą, ponieważ odpowiednio skomponowana mieszanka właściwie wypalonych ziaren doskonale sprawdza się również przy parzeniu metodami ciśnieniowymi. Czym jest kawa speciality i jaka najlepiej nadaje się do ekspresu?

  • 4 min read

Palarnia kawy speciality zajmuje się paleniem najlepszej jakości ziaren, bez żadnych defektów, które zazwyczaj mogą pojawić się w wyniku błędów popełnionych podczas zbiorów czy obróbki i zawsze wpływają negatywnie na walory organoleptyczne oraz wartość podstawowego surowca. W przypadku jakości speciality, do pieca może trafić jedynie kawa w stu procentach nieskazitelna. Co wpływa na wysoką jakość takich ziaren?

  • 3 min read

Kawa speciality to kawa najwyższej jakości przeznaczona dla prawdziwych miłośników czarnego naparu. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku wielu innych produktów spożywczych, kawę również można bowiem uprawiać i przetwarzać "tańszymi" i "droższymi" metodami. Jeśli cenisz sobie nie tylko wysoką jakość, ale też wkład pracy i zaangażowanie, jakich wymaga osiągnięcie takiej jakości – ten rodzaj kawy to coś dla Ciebie.

  • 3 min read

Sklep z kawą może oferować swoim klientom zarówno kawę typowo marketową, dostępną również w większości sklepów stacjonarnych, jak i tzw. kawę kraftową, rzemieślniczą, świeżo paloną. Gdzie warto zaopatrywać się w najlepszej jakości ziarna, jeśli picie kawy traktujemy jako jeden z tych rytuałów, który ma nam przede wszystkim sprawiać przyjemność?

  • 3 min read

Palarnia kawy jest miejscem, w którym uzyskuje się palone ziarna kawy najwyższej jakości. Nasza palarnia JAVA Coffee oferuje tylko wysokogatunkowe i wyselekcjonowane ziarna, które podlegają testom i próbom jakości. Kawa z dobrej palarni to produkt zupełnie inny niż kawa z marketu. Aby zrozumieć, czym różni się jedno ziarno od drugiego, należy przyjrzeć się bliżej procesowi produkcji kawy w pierwszym i drugim przypadku.

  • 4 min read

Mleko roślinne do kawy, to produkt, który wprowadziliśmy do naszej oferty po to, aby ulubioną kawę mleczną mogły pić także osoby stosujące dietę wegańską czy zmagające się z nietolerancją laktozy. Mleko, a w zasadzie napój roślinny, pozwala zabielić kawę, stworzyć na niej apetyczną piankę i nadać jej nieco bardziej kremowej konsystencji, jednocześnie nie zabijając przy tym naturalnego profilu sensorycznego naparu. Jakie mleka roślinne proponujemy?

  • 4 min read

Kawa do dripa cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie, a także występuje w wielu różnych rodzajach. Alternatywna metoda parzenia może być stosowana z wykorzystaniem rozmaitych technik i akcesoriów, co przekłada się na konkretne wrażenia smakowe. Kawa taka jest zazwyczaj wyjątkowo lekka i aromatyczna, a zarazem szybka w przygotowaniu. Szczególne znaczenie ma przy tym jakość i świeżość samych ziaren, które warto pozyskać od sprawdzonej palarni.

  • 3 min read

Szukaj w naszym sklepie