Sklep z kawą

Sklep z kawą

Sklep z kawą może oferować swoim klientom zarówno kawę typowo marketową, dostępną również w większości sklepów stacjonarnych, jak i tzw. kawę kraftową, rzemieślniczą, świeżo paloną. Gdzie warto zaopatrywać się w najlepszej jakości ziarna, jeśli picie kawy traktujemy jako jeden z tych rytuałów, który ma nam przede wszystkim sprawiać przyjemność?

Spis treści:
Dlaczego warto zamawiać kawę z palarni?
Wysoka jakość produktu
Świeże palenie
Jak wybrać dobrą palarnię?

Dlaczego warto zamawiać kawę z palarni w sklepie internetowym?

Sklepy internetowe z kawą mogą znacząco różnić się pod względem asortymentu. Istnieją sklepy, w których znajdziesz takie same kawy, jak w każdym markecie, ale są też sklepy online działające z ramienia palarni kawy, oferujące swoim klientom wysokiej jakości produkt świeżo palony. To właśnie taka kawa ma najwięcej walorów - prozdrowotnych, smakowych i aromatycznych. Z czego to wynika? W JAVA Coffee wykorzystujemy ziarna kawy jakości speciality. Są to najwyższej jakości ziarna, które spełniają bardzo wysokie wymagania dotyczące między innymi pochodzenia i zbioru. Owoce kawowca kupujemy od zaufanych dystrybutorów, którzy pozyskują je od farmerów uprawiających plantacje w sposób ekologiczny i zrównoważony. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pochodzenia konkretnych rodzajów kawy dostępnych w naszym sklepie – skontaktuj się z nami!

Wysoka jakość produktu

Kawa z palarni zawsze jest bardzo dokładnie opisana pod kątem takich parametrów, jak kraj pochodzenia, dane plantacji, wysokość uprawy, gatunek ziaren, stopień wypalenia ziaren, sposób obróbki czy profil sensoryczny. Jako sklep, który prowadzi sprzedaż kawy świeżo palonej, stosujemy politykę opartą na szczerości i otwartości, dlatego dostarczamy klientom wszelkich informacji, jakie mogą okazać się istotne przy wyborze idealnych ziaren. Jest to kwestia zaufania, ale też zrozumienia, dlaczego kawa jakości speciality musi kosztować nieco więcej niż zwykłe mieszanki. Z czego wynika więc cena kawy świeżo palonej? Jak zostało wspomniane, kawowce, których owoce wykorzystujemy w naszej palarni, są uprawiane w warunkach ekologicznych na dużych wysokościach - powyżej 1200 m n.p.m. Uprawa roślin w takich warunkach nie jest łatwa, gdyż wszystkie prace wykonuje się ręcznie. Z tego względu już na etapie zakupu surowca płacimy za ziarna więcej niż przeciętne korporacje produkujące kawę masowo. Wierzymy jednak, że taki wydatek z naszej strony to inwestycja w rozwój tych niewielkich firm, które każdego dnia dbają o zachowanie maksymalnej naturalności surowych ziaren kawy. Co dalej dzieje się z kawą, nim trafi pod adres klienta?

Wszystkie kawy

Świeże palenie

Wybór doskonałej jakości ziaren arabiki - bo wypalamy jedynie ten gatunek ziaren - to połowa sukcesu. Owoce kawowca sprowadzamy z Afryki, Ameryki i Azji, a następnie ich próbki poddajemy testom, między innymi testowi w ciemno, który jest przeprowadzany przez grupę co najmniej 3 osób i ma na celu wykrycie jakichkolwiek defektów ziaren kawy. Jedynie te ziarna, które są pod każdym względem doskonałe, trafiają do naszych pieców, gdzie są wypalane z wysoką precyzją. Jasno palone ziarna kawy polecamy do dripa, natomiast ciemno palone do espresso. Ziarna wypalamy niewielkimi partiami tak, aby do klienta trafiły najpóźniej 4 dni po wypaleniu. To niezwykle istotne, bowiem profil sensoryczny kawy jest najintensywniejszy tuż po wypaleniu, a z każdym kolejnym tygodniem słabnie. Łatwo więc wyobrazić sobie, jakie walory smakowe i aromatyczne ma kawa świeżo palona, a jakie ta, która po zmieleniu czeka na klienta miesiącami na sklepowej półce.

Jak wybrać dobry sklep online z kawą?

Dobry sklep online z kawą dba o zaufanie klienta, oferuje niezmiennie wysoką jakość kawy oraz dużą różnorodność produktów, ponieważ kawowy gust każdej osoby może być zupełnie inny. W JAVA Coffee możesz nabyć kawę o odpowiednim profilu sensorycznym bez posiadania specjalistycznej wiedzy na temat właściwości ziaren pochodzących z różnych kontynentów, uprawianych na różnej wysokości n.p.m. Kategorie produktów w naszym sklepie zostały opracowane tak, aby każdy bez problemu mógł wybrać kawę idealną dla siebie. Znajdziesz u nas kawy stworzone do dripa i do espresso oraz kawy o różnym profilu sensorycznym – m.in. orzechowym, kwiatowym, owocowym i czekoladowym. Możesz także zdecydować się na zestaw testowy, czyli pięć różnych kaw, które pozwolą Ci poznać własne preferencje. Kiedy już wybierzesz idealne ziarno, masz możliwość skorzystania z subskrypcji, czyli kawowego abonamentu. Dzięki temu rozwiązaniu świeżo paloną kawę będziesz otrzymywać co miesiąc, aż do anulowania subskrypcji. Jeśli zaś nie przywiązujesz się do konkretnego smaku i kochasz testować nowe odsłony kawowego naparu, postaw na subskrypcję "Kawy Miesiąca" i odkrywaj z nami różne warianty wysokiej jakości kaw speciality.

Sklep z kawą świeżo paloną to najlepsze miejsce na zakup ziaren z zaufanego źródła. Wypróbuj kawę JAVA Coffee, a gwarantujemy, że nie zechcesz zmienić jej na żadną inną!

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.