JAVA Coffee Roasters Transparency report

JAVA Coffee Roasters od zawsze kładła nacisk na świeżość i najwyższą jakość ziarna, które oferujemy, nienaganną obsługę klienta oraz dobre podejście do współpracowników, między innymi farmerów, bez których świat kawowy nie mógłby istnieć.

Obserwujemy, jak co roku otwierają się nowe palarnie kawy. Wiele z nich, by utrzymać się na rynku, zaopatruje się w niższej jakości robustę - wypala ją samodzielnie albo dodaje do blendów. My nie zamierzamy iść tą drogą. Nie zależy nam na wypalaniu jakiejkolwiek kawy w jak największych ilościach. Chcemy pracować tylko z najlepszymi ziarnami, jakie jesteśmy w stanie nabyć i uczciwie za nie płacimy, by farmerzy mieli szansę wciąż się rozwijać. Bez tego, nasza palarnia nie ma racji bytu. Chcemy by gospodarstwa, z którymi współpracujemy miały szansę poprawiać jakość swojego produktu oraz modernizować swoje farmy i zapewniać godne warunki życia swoim pracownikom.

Nasze działania, to nie tylko praca zgodna z założeniami Fairtrade. To, co robimy, nazywamy Fairly Traded, ponieważ sięgamy dalej.

Bazowa cena Fairtrade nie zmienia się od 2011 roku - jest to $3,09 za 1 kg ziarna mytej arabiki, niezależnie od różnic ekonomicznych i kursu walutowego w danym regionie. W 2019 roku The Colombia Coffee Federation zaproponowała bazową cenę na poziomie $4,12/kg. Cena ta miałaby zapewnić producentom dochód, dzięki któremu nie będą zmuszeni porzucać swojego zajęcia.

FAKT: JAVA nigdy nie wypalała robusty i nigdy nie będzie tego robić. Bazowa cena Fairtade za 1 kg robusty to $2,31.

FAKT: JAVA płaci farmerom więcej za dobre ziarna. Obecnie wypalane przez nas kawy zostały nabyte z minimum 70% nadwyżką w stosunku do bazowej ceny Fairtrade.

Załączona grafika wskazuje w procentach przeciętną nadwyżkę ponad bazową cenę Fairtrade, jaką JAVA zapłaciła w danym kraju za nabywane ziarna w okresie od 01.01. do 30.06.2022 r.

 

Traceability

Pragniemy budować trwałe relacje z farmerami, z którymi współpracujemy, i poznać jak funkcjonują wewnątrz swoich społeczności. Jesteśmy gotowi płacić więcej pieniędzy za kawy najlepszej jakości, pochodzące z pewnych źródeł. Nasza polityka w tym zakresie jest niezmienna od lat. Dzięki temu, gospodarstwa, z których nabywamy nasze ziarna, mają szansę na ciągły rozwój i utrzymanie nienagannej jakości swojego produktu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI