Partnerstwo z Eden Reforestation

 

W marcu 2021 roku rozpoczęła się współpraca JAVA Coffee Roasters i Eden Reforestation Project. Postanowiliśmy dołączyć do tego projektu, ponieważ uważamy, że obowiązkiem każdego z nas jest troska o środowisko naturalne, nie możemy ignorować problemów, z którymi przecież boryka się każdy z nas.

Czy wiesz, że każdy 1kg kawy, który kupujesz w naszym sklepie, to jedno drzewo zasadzone w Kenii? (wybór nie jest przypadkowy, kawy z Kenii są jednymi z naszych ulubionych!)

W ciągu pierwszych 12 miesięcy współpracy, dzięki kawie, którą udało nam się w tym czasie sprzedać, zasadzono ponad 13 000 drzew. Biorąc pod uwagę, że w ciągu swojego życia, jedno drzewo jest w stanie pochłonąć około 1000 kg dwutlenku węgla z atmosfery, łatwo możemy obliczyć, że dzięki naszemu działaniu ilość zaabsorbowanego CO2 to aż 6 000 000 kg.

Kooperacja z Eden Reforestation Project jest dla nas bardzo ważnym przedsięwzięciem. Planujemy wciąż ją kontynuować, ponieważ dzięki niej, mamy realny wpływ na polepszenie kondycji naszej planety.

By dowiedzieć się więcej o Eden Reforestation Project, odwiedź https://www.edenprojects.org.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI