„Mleko” Sproud

„Mleko” Sproud

„Mleko” Sproud to wyjątkowa alternatywa dla mleka krowiego. Jest to produkt w 100% roślinny, przygotowany w formie napoju na bazie żółtego grochu, który swoją konsystencją i właściwościami z powodzeniem imituje mleko krowie. Produkt został opracowany przez szwedzką markę w 2018 roku i nieustannie zyskuje coraz większą popularność, przede wszystkim dzięki swoim unikalnym właściwościom, takim jak atrakcyjny smak i doskonała konsystencja, która łatwo się pieni. Napój roślinny tej marki powstaje przy wykorzystaniu zrównoważonych metod produkcji i posiada bardzo dobry skład.

Spis treści:
Czym się wyróżnia i dlaczego warto je wybrać?
Unikalne właściwości
Wyjątkowy smak i wartościowy skład
Do czego można wykorzystać napój na bazie żółtego grochu?
Kompleksowe zastosowanie

Czym wyróżnia się „mleko” marki Sproud i dlaczego warto je wybrać?

„Mleko” marki Sproud jest pierwszym w Europie napojem roślinnym na bazie żółtego grochu. Produkt ten znajdziesz w sklepie internetowym naszej palarni JAVA Coffee Roasters, gdzie oferujemy go w kilku wersjach smakowych: klasycznej, waniliowej, czekoladowej i nieosłodzonej. Sproud jest szwedzką marką, której siedziba znajduje się w Malmö — mieście słynącym ze swojej postępowości, co objawia się wyraźnym ukłonem w stronę zrównoważonego stylu życia, zdrowia i żywności. Nazwa Sproud nawiązuje do skrótu „szwedzki i dumny” (s-proud) oraz jednocześnie odnosi się do samego procesu kiełkowania i wzrostu grochu, z którego produkowane są napoje roślinne tej marki (sprouts to z j. ang. kiełki).

Unikalne właściwości

Proponowany napój roślinny jest przede wszystkim źródłem cennego białka, pozyskiwanego z suchego żółtego grochu. Zaletą tego surowca jest nie tylko wysoka wartość odżywcza, ale także względnie niewielki ślad środowiskowy, jaki pozostawia jego uprawa. Wybór żółtego grochu nie jest przypadkowy. Młodzi przedsiębiorcy szwedzkiej firmy obrali za cel dostarczanie na rynek produktów zdrowych, a zarazem niezagrażających środowisku naturalnemu. Napoje roślinne Sproud odznaczają się nawet o 35% niższą kalorycznością w porównaniu do krowiego mleka półtłustego, jak również o 60% mniejszą zawartością cukrów. Warte uwagi jest także to, że zawierają one ilość wapnia zbliżoną do tej w mleku krowim. Produkty z tej grupy są całkowicie wegańskie, nie zawierają laktozy, soi, glutenu, GMO ani innych alergenów, co czyni je idealnym rozwiązaniem nie tylko dla osób dbających o swoje wybory żywieniowe, ale również dla tych z nietolerancjami pokarmowymi i uczuleniami.

Wyjątkowy smak i wartościowy skład

W porównaniu z innymi podobnymi produktami, napoje na bazie żółtego grochu są bardziej zbliżone do mleka krowiego pod względem konsystencji. Nie tylko idealnie się pienią, ale także posiadają wyjątkowe walory smakowe, a zarazem są bardzo delikatne, dzięki czemu nie przytłaczają smaku kawy. Poza wysoką zawartością białka roślinnego oraz dużą ilością wapnia, napoje roślinne tej szwedzkiej marki zawierają również inne cenne dla zdrowia składniki. Produkty oferowane w naszym sklepie internetowym są wzbogacane o ryboflawinę, witaminę D czy witaminę B12, które są szczególnie ważne do codziennego uzupełniania w przypadku diety bezmlecznej, wegetariańskiej czy wegańskiej. Napoje Sproud są zarazem pozbawione syntetycznych dodatków, takich jak sztuczne wzmacniacze smaku czy środki aromatyzujące. Wszystkie ich składniki pochodzą z upraw organicznych, które są realizowane bez udziału chemicznych rozpuszczalników. W naszym sklepie znajdziesz też wiele gatunków kawy, które idealnie komponują się z dodatkiem tej wegańskiej alternatywy dla mleka.

Napój roślinny Sproud


Do czego można wykorzystać „mleko” Sproud na bazie żółtego grochu?

„Mleko” Sproud powstające na bazie żółtego grochu ma wyjątkowo szerokie zastosowanie. Idealnie sprawdza się przede wszystkim jako dodatek do kawy, zastępując tradycyjne produkty niewegańskie. W naszej ofercie dostępne są napoje roślinne w wersji standardowej oraz odsłonie przeznaczonej dla baristów. Ten drugi wariant wykazuje bardzo dobrą tendencję do pienienia oraz idealnie łączy się z kawą, co pozwala na przygotowanie nawet latte macchiato. Produkty dostępne w JAVA Coffee są jednak przeznaczone nie tylko dla profesjonalistów, ale też smakoszy i amatorów przygotowujących domowe napoje kawowe.

Kompleksowe zastosowanie

Niska zawartość węglowodanów sprawia, że produkty marki Sproud mogą stanowić stały element diety ketogenicznej i niskokalorycznej. Ten napój roślinny nie zawiera dodatku sacharozy, jednak organicznie występujące cukry nadają mu odczuwalnej słodyczy. Walory smakowe zostały dodatkowo osiągnięte dzięki dodatkom naturalnych aromatów i ekstraktów, które podsycają przyjemne wrażenia niezależnie od zastosowania. Napój na bazie żółtego grochu idealnie sprawdzi się dzięki temu nie tylko jako dodatek do kawy. Z powodzeniem możesz go wykorzystać również jako składnik musli, owsianki, ciasta, shake'ów czy koktajli. Oferowane przez nas produkty doskonale komponują się także z herbatą, o czym świadczy chociażby rekomendacja UK Tea Association. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym asortymentem naszego sklepu internetowego, a także zapraszamy do kontaktu i zadawania pytań na temat napojów roślinnych i nie tylko. Oferujemy bowiem cały szereg akcesoriów do kawy, m.in. filtry, młynki, kawiarki, termosy, a także inne napoje, takie jak herbaty, chai, koncentrat z Cascary, czekolada czy lemoniady.
Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.