Konkurs Sproud Latte Art Challenge: Kreatywna Sztuka w Filiżance

Sproud Latte Art Challenge: Kreatywna Sztuka w Filiżance

Czy kawa może być nie tylko źródłem przyjemności dla podniebienia, ale także dla oka? Postanowiliśmy udowodnić, że tak! Latte Art to sztuka tworzenia prostych wzorów, ale także niejednokrotnie całkiem mocno skomplikowanych ilustracji na powierzchni kawy (dokładniej rzecz ujmując na pokrywającej espresso delikatnej kremowej warstwie zwanej fachowo “crema”) wykorzystująca zarówno manualne umiejętności baristy oraz odpowiednio przygotowane mleko. Właśnie, czy tylko mleko? W dobie wciąż rosnącej świadomości i troski o środowisko naturalne, coraz częściej mleko krowie zastępowane jest przez alternatywne napoje roślinne. Czy pracując z produktami alternatywnymi również jesteśmy w stanie tworzyć na kawie sztukę? Ano pewnie!

 

JAVA Coffee Roasters i Sproud - będzie się działo!

By pokazać, że ograniczenie w diecie nabiału nie musi pozbawiać Cię przyjemności tworzenia “mlecznej sztuki” ani picia pięknie przyozdobionej kawy, postanowiliśmy się zabawić!

Przygotuj się na pełne pysznej kawy i emocji wydarzenie Sproud Latte Art Challenge, które organizujemy wspólnie z marką Sproud, czyli naszym ulubionym producentem hitowego napoju roślinnego powstającego na bazie białka żółtego grochu (TUTAJ dowiesz się więcej o marce Sproud i sprawdzisz pełną ofertę produktów).

Będzie to niesamowita okazja do spotkania pasjonatów kawy i profesjonalnych baristów oraz do sprawdzenia swoich sił w tej smakowitej i przyjemnej dla oka sztuce jaką jest Latte Art właśnie. Tym razem w wydaniu zupełnie vege! Wydarzenie odbędzie się w kultowej kawiarni Trzecia Kawa w Poznaniu.

O co chodzi w Sproud Latte Art Challenge?

Celem organizowanego przez nas konkursu jest nie tylko prezentacja umiejętności miłośników kawy w tworzeniu latte art, ale również promocja diety opartej o produkty roślinne oraz zachęcenie do wprowadzania innowacji w swoich kuchniach i kawiarniach poprzez otwieranie się na nowości jakie oferuje dzisiejszy rynek zdrowej żywności oraz kawy Speciality.

 

Jak będzie wyglądać Sproud Latte Art Challenge?

Sproud Latte Art Challenge odbędzie się 5 kwietnia 2024 roku w kawiarni "Trzecia Kawa" w Poznaniu. Udział w konkursie jest ograniczony do 20 osób, więc zalecamy nie zwlekać z rejestracją. 

Jeśli chcesz zgłosić się do konkursu, wejdź w TEN link. 

W ramach wsparcia w treningu, przed startem w zawodach każdy uczestnik wydarzenia otrzyma od nas zgrzewkę Sproud Barista, by móc poznać jak najlepiej wyczuć produkt, na bazie którego przeprowadzony zostanie konkurs.

Konkurs będzie składał się z dwóch rund:

  1. Losowanie wzoru i wykonanie: Uczestnicy losują wzory, które następnie będą mieli za zadanie odtworzyć w swoich filiżankach w formie latte art. W tej rundzie oceniane będzie wykonanie i ostateczny wygląd prezentowanej filiżanki.
  2. Wzór własny + Story Telling: W tym etapie uczestnicy mają za zadanie zaprezentować własny wzór latte art oraz opowiedzieć związaną z nim historię. W tej rundzie oceniane będą zarówno wykonanie, jak i kreatywność przekazu.

 

Nagrody i Warunki Uczestnictwa

Warunki uczestnictwa są zupełnie nieskomplikowane - aby wziąć udział w konkursie musisz mieć ukończone 18 lat i zgłosić udział poprzez formularz.

Nagrody przewidziane dla zwycięzców to klasa sama w sobie! Są nie tylko zwyczajnie atrakcyjne, ale także mają za zadanie inspirować do dalszego zgłębiania tajemnic kawowego świata. Od voucherów na szkolenia w naszym JAVA University, przez subskrypcję kawy miesiąca, prezenty niespodzianki od Trzeciej Kawy, aż po wystrzelone w kosmos gadżety od Sprouda - każdy uczestnik będzie miał szansę na wyjątkowe wyróżnienie i nikt nie wyjdzie z wydarzenia z pustymi rękami. Zapraszamy do udziału!

"Sproud Latte Art Challenge" to nie tylko zwykły konkurs, to także święto kultury kawy i zdrowej żywności, które umożliwi spotkanie osób z pasją, wymianę doświadczeń i celebrowanie kreatywności przy okazji tak prozaicznej czynności jaką może wydawać się przygotowanie porannej filiżanki kawy. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym baristą aspirującym do podbicia kawowego świata, czy po prostu kawowym entuzjastą - ta impreza jest dla Ciebie. Do zobaczenia na wydarzeniu! Pamiętaj, przy odrobinie zapału każda filiżanka kawy może stać się płótnem dla Twojej kreatywności!

 

Regulamin konkursu znajdziesz TUTAJ.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.