Kawa ziarnista 1 kg

Kawa ziarnista 1 kg

Kawa ziarnista w opakowaniu 1 kg to wybór korzystny nie tylko ekonomicznie, ale i jakościowo. Jeśli wybierasz kawę w większych opakowaniach, najlepiej będzie postawić na ziarna, ponieważ w takiej formie łatwiej jest ją przechowywać bez utraty naturalnych walorów smakowych i aromatycznych. Dlaczego jeszcze warto wybierać kawę ziarnistą?

Spis treści:
Zalety
Jakość
Pełny profil sensoryczny i łatwiejsze przechowywanie
Jaki produkt wybrać?
Dlaczego speciality?

Jakie zalety ma kawa ziarnista 100% Arabica 1 kg?

Kawa ziarnista 100% Arabica pakowana w 1 kg paczki wystarcza na przygotowanie co najmniej kilkudziesięciu filiżanek kawy. Jeśli zadbasz również o odpowiednie przechowywanie zakupionych ziaren, każda z nich będzie tak samo smaczna i aromatyczna. Pamiętamy jednak, że nie każdy ma możliwość samodzielnego zmielenia ich przed parzeniem i nie każdy potrafi zrobić to odpowiednio do konkretnej metody parzenia. Z tego względu w naszej palarni JAVA Coffee możesz zamówić zarówno kawę świeżo paloną ziarnistą, jak i ziarna mielone tuż przed wysyłką na wybraną przez Ciebie grubość, tak by zachowały maksimum smaku i aromatu. Jeśli musisz lub wolisz kupować kawę w postaci uprzednio zmielonej korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się jednak wybór mniejszego opakowania, np. 500 g lub 250 g, które krócej będzie stało otwarte. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możesz skonsultować się z naszymi specjalistami, którzy chętnie pomogą przy wyborze.


Jakość

Kupując kawę w ziarnach, będziesz w stanie łatwiej ocenić, z produktem jakiej jakości masz do czynienia. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie kawa spełnia odpowiednie jakościowe standardy, zwróć uwagę na to, czy jej ziarna są całe, a także w jaki sposób zostały wypalone - równomiernie, jasno, średnio czy ciemno? Jeżeli decydujesz się na 100% Arabicę, jej ziarna powinny być niewielkie, bardziej zaokrąglone oraz równomiernie wypalone. Gdy zauważysz, że część ziaren jest duża lub bardziej owalna, możesz mieć podejrzenia, że produkt zawiera domieszkę ziaren robusty, czyli kawy innego gatunku. W przypadku zakupu kawy zmielonej nie będziesz w stanie ocenić, z jakim surowcem bazowym masz do czynienia.


Pełny profil sensoryczny i łatwiejsze przechowywanie

Jeśli kupujesz kawę w większych ilościach na zapas, ale pod postacią ziaren, nie musisz martwić się o to, że szybko utraci ona swoje walory smakowe. Wystarczy, że dopilnujesz szczelnego zamknięcia opakowania, a naturalna budowa samych ziaren sprawi, że kawa zachowa swój pełny smak i aromat przez co najmniej kilka tygodni od wypalenia. Dzięki temu każda kolejna filiżanka Twojego ulubionego czarnego napoju będzie smakować równie doskonale. Wysokiej jakości Arabica, którą oferujemy w naszej palarni, ma niezwykle złożony profil smakowy. Warto dbać zatem o to, aby go nie utracić, korzystając na przykład z dostępnych w naszym sklepie pojemników zamykanych próżniowo. W JAVA Coffee znajdziesz kawy o różnorodnych profilach sensorycznych: słodkim, orzechowym, czekoladowym, kwiatowym i owocowym. Możesz też dobrać kawę pod preferowany sposób parzenia, np. drip czy ekspres ciśnieniowy.

 

Wszystkie kawy

 


Jaką kawę ziarnistą 1 kg wybrać do ekspresu?

Kawa ziarnista w opakowaniu 1 kg to produkt cieszący się dużą popularnością wśród użytkowników ekspresów do kawy. Takie duże paczki dobrze sprawdzają się zwłaszcza w domach, gdzie naparu kawowego regularnie wypija się stosunkowo dużo, na przykład w ilości dwóch filiżanek dziennie na osobę. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na jakość kupowanych ziaren. W naszej palarni kupisz tylko 100% Arabicę jakości fine lub speciality. Jest to dobry wybór przy dużym spożyciu czarnego napoju, ponieważ owoce tej odmiany kawowca zawierają mniejszą ilość kofeiny niż np. robusta. Smak Arabiki jest w dodatku bardziej złożony, delikatny i pozbawiony goryczki. Kawa z segmentu speciality stanowi jednak zaledwie ułamek kaw dostępnych na rynku. Dlaczego warto ją wybrać?


Dlaczego speciality?

Kawa jakości speciality to specjalnie wyselekcjonowane ziarna pochodzące z tradycyjnych upraw. W JAVA Coffee pozyskujemy je wyłącznie od sprawdzonych dostawców, dzięki czemu możemy dokładnie namierzyć źródło pochodzenia każdej odmiany dostępnej w naszym sklepie. Ziarna jakości speciality przechodzą rygorystyczne testy, dlatego takim mianem można określić jedynie te naprawdę idealne i pozbawione defektów. Po odpowiedniej obróbce i prawidłowym wypaleniu mają one szansę zachwycać złożonością swojego smaku i aromatu, w którym nierzadko można wyczuć nuty kwiatów, owoców, orzechów czy czekolady. Należy pamiętać przy tym, że do ekspresu ciśnieniowego sprawdzają się kawy palone średnio i ciemno, gdyż proces parzenia ciśnieniowego trwa bardzo krótko, co nie pozwala wydobyć potencjału z kawy palonej jasno (przeznaczonej do metod przelewowych). Warto wspomnieć także, że nasze kawy są palone na bieżąco, czyli niewielkimi partiami tuż przed wysyłką (nie więcej niż 7 dni), co pozwala zamknąć w nich maksimum smaku i aromatu.

Jeśli szukasz zapasu dobrej jakości kawy, postaw na najlepszą z możliwych opcji - na 100% Arabicę jakości speciality w ziarnach lub zmieloną tuż przed wysyłką. Sprawdź, jakie rodzaje kaw możemy zaproponować Ci w JAVA Coffee!

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.