Aby zarządzać subskrypcją, utwórz konto. Ciesz się zawsze wspaniałą kawą!

Dostawa GRATIS przy wybraniu dowolnej subskrypcji!

Organizujemy szereg szkoleń dla partnerów, baristów i miłośników kawy!

Zapraszamy!

Zapraszamy do współpracy!

BACANHA - Niesamowity słodki prezent dla przyjaciół i rodziny, który sprawi im radość!

Zapraszamy miłośników kawy i profesjonalnych baristów!

Kupując kawę, pomagasz - Akcja Smile Warsaw i JAVA Coffee

  • 2 minut czytania

Święta to czas dzielenia się miłością z bliskimi. To też zimny i dla wielu osób ciężki do przetrwania okres, dlatego w tym czasie jeszcze mocniej staramy się pomagać najbardziej potrzebującym. W tym roku postanowiliśmy dołączyć do akcji charytatywnej prowadzonej przez organizację non-profit Smile Warsaw.

Spis treści:
JAVA Coffee wspiera Smile Warsaw
Smile Warsaw - razem dla potrzebujących
Jak pomaga Smile Warsaw?
Dołącz do akcji charytatywnej z JAVA Coffee

Na czym polega akcja

W okresie 22.12.2023 - 04.01.2024 r. z każdej sprzedanej w naszym sklepie paczki kawy 250 g, przekazujemy 5 zł fundacji Smile Warsaw, która za otrzymane środki zakupi ciepłe wełniane skarpetki dla bezdomnych z Warszawy. Jeśli chcesz dołączyć i pomagać razem z nami, zaplanuj uzupełnienie kawowych zapasów na ten termin - razem możemy zdziałać najwięcej.

Organizacja Smile Warsaw

Smile Warsaw to organizacja charytatywna założona już ponad 6 lat temu przez niewielką grupę emigrantów, którzy w ten sposób postanowili odwdzięczyć się społeczności, którą nazywali domem, za przyjęcie ich i zapewnienie godnego życia. Obecnie w ich szeregach działają także wolontariusze z Polski.

Smile Warsaw powstało, jako odnoga wcześniej działającej już organizacji – Warsaw SEVA Association. Od 6 lat wolontariusze co tydzień o godzinie 13:30 spotykają się w centrum Warszawy przy Pałacu Kultury i Nauki od strony Kinoteki i Alei Jerozolimskich i oferują gorący posiłek wszystkim potrzebującym, którzy zgłoszą się do nich. Caleigh Furlong - prezeska Stowarzyszenia, osobiście co tydzień wita każdego przybywającego po pomoc. Smile Warsaw działa niezależnie od pogody - śnieg, deszcz ani mróz nie są im straszne - chcą pomagać.

Jak działa Smile Warsaw?

Smile Warsaw współpracuje z Restauracją Indian Taste na Powiślu oraz Legends Bar and Grill, dzięki czemu są w stanie w każdym tygodniu zaoferować gorący napój i posiłek około 150 osobom. Jeżeli pozwala na to pogoda, wolontariusze oferują także strzyżenie oraz zdarza się, że rozdają przekazane fundacji ubrania.

Organizacja utrzymuje się częściowo z funduszy zebranych wśród osób prywatnych, a także dzięki pomocy finansowej samych wolontariuszy i sponsorów, którzy co jakiś czas się zmieniają. Działają przy pomocy solidnej grupy wolontariuszy ze Szkoły Amerykańskiej w Warszawie, Szkoły Brytyjskiej, Kościoła Miejskiego m.st. Warszawy oraz kilku innych firm, organizacji i osób, które po prostu chcą pomóc tym, którzy mają mniej szczęścia. Każdemu potrzebującemu pomocy oferują ciepły posiłek, rozmowę i uśmiechy. Wszyscy są mile widziani.

Pomagaj razem z nami

Chcesz nieść pomoc najbardziej potrzebującym wspólnie z JAVA Coffee i Smile Warsaw? Nic prostszego - zrób zakupy w naszym sklepie internetowym w terminie 22.12.2023 - 04.01.2024 r. Wypakuj koszyk po brzegi swoją ulubioną świeżo paloną kawką, a my przekażemy 5 zł od każdej zakupionej paczki do skarpetkowej puli Smile Warsaw. Fundacja zatroszczy się o zapewnienie wełnianych skarpetek wszystkim potrzebującym wsparcia tej zimy - to naprawdę wartościowa akcja. Działajmy więc! Razem możemy zrobić najwięcej!

Zostaw komentarz

Komentarze pojawiają się po paru godzinach.

Szukaj w naszym sklepie