Kawowe kursy i szkolenia w JAVA Coffee

Kawowe kursy i szkolenia w JAVA Coffee

Wejście w jesień często sprawia, że jedyne o czym marzysz, to zaszyć się w domu pod kocem z kubkiem gorącego kakałka. Brzmi znajomo? A co jeśli powiemy Ci, że mamy ciekawszy sposób na jesienną chandrę? Wpadnij do JAVA University, by choć jeden z takich zimnych, burych i ponurych dni spędzić w świetnej atmosferze, wypijając morze pysznej kawy i ładując się dobrą energią oraz masą kawowej wiedzy i umiejętności!

Kawowe szkolenie? Tak, poproszę!

JAVA Coffee Roasters to nie tylko palarnia kawy. W naszych palarnianych murach kryje się także magiczne miejsce, w którym odczarowujemy kawę - JAVA University. JU, jak je sobie w ramach oszczędności czasu nazywamy, to pachnące kawą i pełne dobrej energii królestwo naszego trenera Michała. Wizyta w JU to gratka dla wszystkich miłośników kawy pragnących zgłębić tajemnice tego czarnego napoju. Zastanawiasz się, czy takie szkolenie to dobry pomysł? Postanowiliśmy rozpracować ten temat i to i owo na temat naszych kawowych kursów wyjaśnić. Gwarantujemy, że rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. 

 

Co musisz wiedzieć, by zaparzyć najlepszą kawę?

Ziarno nabiera charakteru już od momentu zawiązywania owoców na drzewku kawowca, dalej w trakcie ich dojrzewania, procesowania i wypalania. Od tego momentu wszystko jest w Twoich rękach. Ostateczny smak i aromat zaparzonej przez Ciebie kawy zależny będzie od tego jakie ziarno wybierzesz, jak je zmielisz, jaką zastosujesz dozę oraz jaką metodą i w jakiej temperaturze je zaparzysz. Do tego bardzo ważna jest jakość używanej wody oraz czystość i poprawne działanie sprzętu, z którego korzystasz przy przygotowywaniu naparu. Czynników wpływających na to jak będzie smakować filiżanka kawy jest naprawdę wiele, często trudno się w tym połapać. Przynajmniej na początku. Nic jednak nie jest niemożliwe, parzenie kawy to nie czarna magia. Wystarczy odrobina cierpliwości i dobry nauczyciel, a Twoje umiejętności wzrosną do poziomu profesjonalnego baristy!

 

Jak połapać się w gąszczu kawowych informacji?

By droga do parzenia kawy na poziomie pro nie wydawała się nie do przejścia, możesz wybrać jeden z kursów jakie oferujemy w JAVA University. Wpadnij do JU by pod okiem naszego niezastąpionego trenera Michała Żmudy poznać tajniki przygotowywania kawy. Organizujemy szereg szkoleń dla baristów i miłośników kawy. Pozwól Michałowi poprowadzić się w podróży od ziarna do filiżanki przepysznego napoju. 

 

Trener Michał Żmuda? Poznaj naszego kawowego szkoleniowca.

Michał kawą zajmuje się już od dziewięciu lat. Wcześniej przelewał dripy, cisnął aeropressy i śmigał za kawiarnianymi ekspresami podając kawę i zabawiając gości, a dziś pokazuje innym jak to robić. Od kilku miesięcy Michał działa w szeregach JAVA Coffee Roasters, z czego jesteśmy przeszczęśliwi, bo taki trener to skarb. Ogrom kawowej wiedzy Michała jest porażający, co w zestawieniu z jego niewyczerpywalnymi zasobami energii i dobrego humoru tworzy mieszankę wybuchową. 

 

Michał lubi łamać konwenanse i zachęcać do eksperymentowania, inspirować i pokazywać różne możliwości pracy z kawą. Na szkoleniach najważniejsza jest dla niego efektywność w przekazywaniu wiedzy, a jak wiadomo, najchętniej uczymy się poprzez zabawę, dlatego każda lekcja w JAVA University to swobodna atmosfera i dużo śmiechu w towarzystwie (zdecydowanie zbyt dużej ilości) pysznej kawy.


Czy takie szkolenie jest dla mnie?

Zdecydowanie tak, jeśli:

  • Chcesz rozwijać swoją pasję i zainteresowania - na każdym z kursów w JAVA University zdobędziesz wiedzę na temat odmian kawy, uprawy, procesów obróbki, palenia, parzenia i degustacji kawy
  • Chcesz rozkoszować się w domu kawą, która smakuje jak ta prosto z kawiarni speciality - nauczymy Cię jak we własnej kuchni przyrządzić kawę na najwyższym poziomie. Na naszym kursie HOME BARISTA dowiesz się na co zwracać uwagę przy wyborze ziarna oraz jak swoją ulubioną kawę zmielić i zaparzyć, by wydobyć z niej pełnię smaków i aromatów
  • Pracujesz lub chcesz zacząć pracę w branży kawowej? Na każdym z naszych szkoleń - czy to na poziomie podstawowym, czy zaawansowanym, doskonalisz swoje umiejętności dzięki czemu możesz zaoferować gościom swojej kawiarni nienaganną obsługę oraz doświadczenia sensoryczne na najwyższym poziomie. A co poza smakiem i aromatem zwraca szczególną uwagę gości? Oczywiście lattearty, których tworzenia też chętnie Cię nauczymy! LATTE ART BASIC i LATTE ART ADVANCED to szkolenia, na których poznasz tajniki idealnego spieniania mleka i malowania na kawie
  • Chcesz rozwnąć swoje umiejętności sensoryczne - szkolenia SENSORY BASIC i SENSORY ADVANCED są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz, by Twoje umiejętności sensoryczne weszły na wyższy poziom. Na szkoleniach z sensoryki nauczysz się wyłapywania najbardziej subtelnych niuansów w smaku i aromacie kawy. Dowiesz się jak rozpoznać metodę obróbki oraz region, z którego pochodzi ziarno, a także na co zwracać uwagę przy smakowaniu kawy.
  • Chcesz nawiązać nowe znajomości w środowisku kawowych entuzjastów - szkolenie w JAVA University to świetna okazja do poznania naszej kawowej ekipy - jedynego w swoim rodzaju JAVA Team - zawsze chętnego na wspólne plotki przy kawie, oraz jednoczenia osób o podobnych zainteresowaniach.

 

Szkolenie w prezencie - vouchery prezentowe na kurs kawowy w JAVA University

Kawowe szkolenie to wymarzony prezent dla każdego, kto pragnie poznać lepiej świat kawy. W naszym sklepie oferujemy vouchery prezentowe na każdy z dostępnych kursów - możesz więc podarować w prezencie kawowy kurs zarówno początkującemu miłośnikowi kawy, jak i osobie, która to i owo w temacie kawy już wie. Zajrzyj do naszego sklepu i sprawdź ofertę oferowanych przez nas szkoleń.

Back to blog

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.