COLOMBIA Sidra - Competition Coffee - JAVA Coffee

COLOMBIA Sidra: anaerobowe złoto - Competition Coffee

Kolumbia - kraj, który dla wielu jest synonimem kawy najwyższej jakości. Dziś pragniemy przedstawić Ci prawdziwą perłę z tej kawowej mekki - COLOMBIA Sidra, która dołącza do naszej wyjątkowej kolekcji Competition Coffee.

JAVA COFFEE ROASTERS i nasza pasja do kaw Specialty

Z dumą prezentujemy nową kategorię w naszej ofercie - Competition Coffee. To kawy, które nie tylko zachwycają smakiem, ale również opowiadają historię. Historię ludzi, miejsc i procesów, które przekładają się na niepowtarzalny smak w filiżance. W tej kolekcji znajdziesz naszą gwiazdę - COLOMBIA Sidra.

Pochodzenie i charakterystyka COLOMBIA Sidra:

  • Kraj: Kolumbia
  • Lokalizacja: Valle del Cauca, Caicedonia
  • Producent: Cafe Granja
  • Farma: Potosi
  • Odmiana: Sidra
  • Obróbka: Anaerobic
  • Wysokość upraw: 1 400 - 1 860 m n.p.m.

Sidra to odmiana arabiki, która wyróżnia się na tle innych. Jej pochodzenie jest owiane tajemnicą, ale jedno jest pewne - jej unikalny charakter. Drzewka Sidry dorastają nawet do 4 metrów wysokości, a ich gałęzie obwieszone są dużymi kawowymi wiśniami.

Drzewka Sidry dorastaja nawet do 4 metrow wysokosci

Kawa mistrzów w ofercie JAVA COFFEE ROASTERS:

Sidra zdobywa coraz większą popularność w świecie kawy. W 2019 roku Jooyeon Jeon zdobyła mistrzostwo świata baristów dzięki tej odmianie, a w 2022 roku sukces ten powtórzył Anthony Douglas. Czy jest lepsza rekomendacja niż tytuł mistrza świata?

Kawowe wisnie Sidry

Sidra to kawa o złożonym profilu smakowym, który rozwija się z każdym łykiem. Wyróżnia się cytrusowym charakterem, z wyraźnymi nutami papai, mango i cytryny. Całość dopełnia aromat jaśminu, który dodaje kawie delikatności. Jej smak jest pełny, a aromat po prostu odurzający.

COLOMBIA Sidra to kawa, która z pewnością zaskoczy nawet najbardziej wymagających kawoszy. Jej unikalny smak i aromat sprawią, że każda chwila z nią stanie się wyjątkowa. Nie wierz nam na słowo - zaparz i przekonaj się sam! W końcu, gdy raz spróbujesz kawy specialty od JAVA COFFEE ROASTERS - nie ma powrotu. Odkryjesz nowy wymiar tego napoju i z pewnością się zakochasz.

Back to blog

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.