Kawa mielona speciality

Kawa mielona speciality

Kawa mielona speciality to świetne, bardzo wygodne rozwiązanie dla tych osób, które nie posiadają ekspresu do kawy z młynkiem czy nawet samego młynka. Warto zdecydować się na wybór zmielonych ziaren również w przypadku, kiedy nie masz pewności co do tego, jak daną kawę należy zmielić do danej metody parzenia. Dzięki takiemu gotowemu rozwiązaniu nie musisz zastanawiać się, czy wydobędziesz z wybranych ziaren wszystko to, co w nich najlepsze.

Spis treści:
Charakterystyka
Jakie standardy spełnia?
Walory smakowe
Kiedy wybrać zmielone ziarna?
Odpowiednia do różnych metod parzenia
Od czego zacząć?

Czym charakteryzuje się kawa mielona speciality?

Kawa mielona speciality to kawa przygotowana z najwyższej jakości ziaren, gotowa do zaparzenia od razu po otwarciu opakowania. Ziarna kawy jakości speciality są pozyskiwane w szczegółowo określony sposób. Cała procedura od uprawy aż po palenie podlega rygorystycznym zasadom, dzięki którym można mieć pewność, że przygotowany napar ma naprawdę najwyższą jakość. Zamawiając kawę z naszej palarni JAVA Coffee, możesz wybrać opcję "ziarna" lub "kawa mielona", przy czym od razu decydujesz o tym, w jaki sposób zmielimy wybrane przez Ciebie ziarna, tak by później móc użyć ich w ekspresie, w kawiarce czy poprzez klasyczne zalanie wodą w kubku. Masz pytania? Napisz do nas! Chętnie rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko najwyższej jakości kawy, ale także herbaty, np. zieloną, białą, rooibos czy matchę, a także chai tea, zdrowe shoty czy dodatki do kawy, takie jak napoje roślinne i syrop Bacanha.

Jakie standardy spełnia?

Kawy jakości speciality nie kupisz w żadnym osiedlowym sklepie ani w większym markecie. Na chwilę obecną najpewniejsze źródła tego typu produktów to palarnie i prowadzone przez nie sklepy internetowe, takie jak nasza firma JAVA Coffee. Pamiętaj również, że nie każda kawa świeżo palona to kawa jakości speciality. Takie określenie można przypisać jedynie starannie wyselekcjonowanym ziarnom, które pochodzą z tradycyjnych upraw. Są to ziarna 100% Arabiki zbierane ręcznie i poddawane licznym kontrolom. W ocenie ekspertów osiągają one wynik co najmniej 85/100 zarówno za wizualny stan ziaren, jak i za walory aromatyczne oraz smakowe.


Walory smakowe

Kawa tego typu to zaledwie niewielki (około 4%) odsetek wszystkich kaw dostępnych na rynku. Pochodzi ona z upraw znajdujących się na wysokości nawet do 2500 m n.p.m. Farmerzy pracujący z kawami z segmentu speciality dokładają wszelkich starań, aby uprawy były ekologiczne - nie używają sztucznych nawozów i uprawiają kawowce tradycyjnymi metodami. Dzięki takiemu sposobowi hodowli, ziarna mają szansę zachować swój naturalny charakter, czyli walory smakowe i zapachowe. To, w połączeniu z odpowiednim przechowywaniem, transportem i paleniem pozwala nam produkować kawę o niezwykle złożonym profilu sensorycznym. W naszej kawie wyczujesz nuty czekoladowe, orzechowe, kwiatowe, słodkie czy owocowe. Tymczasem przeciętna kawa ze sklepowej półki ma zwykle głównie gorzki smak.

 

Kawa


Kiedy warto sięgnąć po kawę mieloną speciality?

Kawa mielona speciality jest alternatywą dla kawy ziarnistej. Zasadniczo, najintensywniejszy smak i aromat posiada kawa świeżo palona i świeżo mielona. Z tego względu zawsze dążymy do tego, aby wypalone przez nas ziarna trafiły do klienta w ciągu maksymalnie 7 dni. Jeśli jednak nie posiadasz własnego młynka do kawy, możesz zdecydować się na zamówienie już zmielonych ziaren. Rozwiązanie to ma swoje korzyści, nie tylko związane z brakiem konieczności zakupu dodatkowego sprzętu.


Odpowiednia do różnych metod parzenia

Walory ziaren jakości speciality możesz odkrywać niezależnie od tego, jaką metodę parzenia stosujesz na co dzień. Chociaż część kaw lepiej sprawdza się podczas zaparzania dripem, a część lepiej smakuje w formie espresso, to na dobrą sprawę każdą z naszych kaw możesz przygotować w wybrany przez siebie sposób. Ważne jest jednak to, że ziarna powinny zostać zmielone odpowiednio do każdej konkretnej metody parzenia. W przypadku ekspresów jest to mielenie drobne, w przypadku kawiarki średnio drobne, a w przypadku małego dripu czy tak zwanej zalewajki - średnie. Średnio grube i grube mielenie znajduje zastosowanie przy parzeniu kawy za pomocą dużego dripu, frenchpressu lub do kaw typu cold brew. Przy odpowiednim zmieleniu ziaren możesz liczyć na znacznie bogatszy i po prostu znacznie lepszy smak gotowego naparu. Jednocześnie nie musisz znać tych zasad, aby cieszyć się idealną kawą. Wystarczy, że zamówisz kawę już zmieloną pod Twoją ulubioną metodę parzenia.


Od czego zacząć?

Jeśli chcesz po raz pierwszy spróbować kawy najwyższej jakości, postaw na sprawdzone źródło i zamów kawę w naszej palarni. Dla osób, które nigdy nie miały styczności z taką kawą, przygotowaliśmy specjalne zestawy testowe, dzięki którym poznasz swoje preferencje. Później możesz zdecydować się na kawowy abonament i otrzymywać wybrany rodzaj ziaren regularnie, z dostawą pod same drzwi. Jeśli jednak wolisz niespodzianki, testuj z nami kawy miesiąca i próbuj nowych odmian ziaren co 4 tygodnie. Pamiętaj, że mamy w naszej ofercie kawy o różnych profilach smakowych pochodzące z różnych zakątków świata - z Ameryki, Azji i Afryki.

Mielona kawa speciality to idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają własnego młynka do kawy lub nie wiedzą, jak prawidłowo mielić kawę do danej metody parzenia. Wybierz dowolną kawę z naszego asortymentu, a następnie zaznacz, jaki stopień zmielenia preferujesz, sugerując się przeznaczeniem kawy (metodą parzenia). Przekonaj się, jak złożony w smaku potrafi być naturalny owoc kawowca!
Back to blog

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.