Sklep z kawą speciality

Sklep z kawą speciality

Sklep z kawą speciality oferuje klientom towar luksusowy: wyjątkowy produkt, który nie jest ogólnie dostępny i o jakości którego każdy musi przekonać się samodzielnie, zatem musi zdobyć zaufanie wśród swoich odbiorców. Z tego względu dobre palarnie i sklepy specjalistyczne stosują bardzo ważną politykę transparentności, która wymaga udzielania konsumentowi wszystkich istotnych informacji na temat danego produktu po to, aby zarówno osoba niedoświadczona, jak i ta, która ma już za sobą pierwszy, czy niezliczone kubki naparu jakości speciality, wiedziała, jak znaleźć to, czego oczekuje. Jak wybrać zatem najlepszy sklep z kawą?

Spis treści:
Jakość produktu
Przejrzysty opis
Dbałość o klienta i nie tylko

Jak sklep z kawą speciality zapewnia o jakości?

Sklep z kawą speciality powinien oferować ziarna świeżo palone oraz pochodzące ze sprawdzonego źródła. Jest to jedna z podstawowych cech takich kaw - znane pochodzenie ziarna. W przypadku naszych kaw możesz wybierać pomiędzy kawami pochodzącymi z Ameryki, Afryki, a także z Azji. Sprowadzamy nasze kawy z takich zakątków, jak Indie, Brazylia, Gwatemala, Kostaryka, Honduras czy Kolumbia. Pozyskujemy je wyłącznie od zaufanych dystrybutorów, którzy oferują nam ziarna wprost od farmerów z najlepszych upraw. Nasze ziarna kawy to owoce zbierane ręcznie w tradycyjny sposób, pochodzące jedynie z upraw ekologicznych. Jest to o tyle ważne, że wraz z prawidłową obróbką, ekologiczna uprawa pozwala zachować prawdziwy, naturalny smak kawy, znacznie bogatszy niż ten, do którego przyzwyczajone są osoby pijące na co dzień kawę marketową. Chcesz wiedzieć więcej na temat kaw speciality z Java Coffee? Zachęcamy do kontaktu!

Przejrzysty opis produktu

W naszym asortymencie znajdziesz kawę arabikę jakości speciality pochodzącą z różnych krajów świata. Ułatwiamy naszym klientom wybór, proponując podział nie tylko pod kątem kraju pochodzenia ziarna, ale również ze względu na zalecaną metodę parzenia czy profil sensoryczny. Jeśli szukasz kawy idealnej na podstawie jej nut smakowych i aromatycznych, możesz wybrać na przykład kawy o profilu czekoladowym, orzechowym, kwiatowym lub owocowym. Klikając na dowolny produkt, dowiesz się wszystkiego o jego pochodzeniu, zalecanych metodach parzenia czy możliwych doznaniach sensorycznych. Przykładowo, jedna z naszych chętniej wybieranych kaw ze stałej oferty - Honduras Marcala:
- pochodzi z Hondurasu, z miasta Marcala, z farmy Cerro Bueno;
- jest uprawiana na wysokości 1 550 m n.p.m.;
- przechodzi obróbkę mytą;
- ma profil smakowy z wyczuwalnymi nutami czekolady, słodkich winogron i cukru trzcinowego;
- nadaje się do parzenia w ekspresie kolbowym, kawiarce, French pressie, ekspresie automatycznym i ciśnieniowym.
Nasza oferta jest nie tylko przejrzysta, ale i zróżnicowana, ponieważ stale poszukujemy nowych doznań smakowych. Dzielimy zatem dostępne kawy na te z oferty stałej i te dostępne sezonowo. Podobny podział znajdziesz w naszych subskrypcjach - możesz zamówić kawowy abonament wybranego produktu lub pakiet kawy miesiąca, aby co 4 tygodnie testować z nami nową kawę speciality. Asortyment naszego sklepu jest jednak o wiele bogatszy - wychodzimy bowiem z ofertą także poza samą kawę. Oferujemy również akcesoria do parzenia kawy, takie jak kawiarki, młynki czy filtry oraz dodatki, np. napoje roślinne czy syrop Bacanha. Zachęcamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą.

Kawy

Jak sklep z kawą speciality dba o klienta?

Sklep z kawą speciality powinien pozyskiwać ziarna ze sprawdzonego źródła i dbać o to, aby klient otrzymywał to, za co zapłacił. Troska o konsumenta nieodłącznie wiąże się również z troską o farmerów, którzy zajmują się uprawą kawowców. Kiedy ci otrzymują za swoją pracę należyte wynagrodzenie, mogą dalej się rozwijać i nie są zmuszani do sięgania po rozwiązania, jakie stosuje się na plantacjach masowych. Wyższa cena idzie zatem w parze z wyższą jakością i zrównoważonym rozwojem. Troska o niezmiennie wysoką jakość produktu, który można dostać w naszym sklepie nie jest jednak jedynym wyrazem dbałości o klienta i jego zadowolenie. Co jeszcze pozwala nam troszczyć się o satysfakcję konsumentów?

Testy, testy i jeszcze raz testy

Zanim nasza kawa trafi do klienta przechodzi wiele etapów selekcji. Sprawdzamy jakość próbek z danej uprawy zanim zamówimy dostawę, a także przeprowadzamy tak zwany test w ciemno. Takie "badanie" wykonuje co najmniej 3 ekspertów, którzy nie znają ani kraju pochodzenia ziaren ani zastosowanej metody ich obróbki. Kawa jest oceniana zarówno pod kątem wizualnym (defekty fizyczne), jak i sensorycznym - już po zaparzeniu. Na tej podstawie można wyselekcjonować ziarna naprawdę idealne.

Świeże palenie

Proces palenia uwalnia związki, które są odpowiedzialne za smak, aromat czy właściwości prozdrowotne kawy. Jak łatwo się domyślić, im świeższe palenie, tym więcej takich związków zachowują ziarna. Nasze kawy nie leżakują po wypaleniu, czekając na klienta. Wypalamy ziarna na bieżąco tak, aby trafiły do Ciebie w przeciągu 4 dni.

Wygoda

Jeśli nie masz ulubionego rodzaju kawy, zaproponujemy Ci zestaw testowy. Kiedy poznasz smak, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom, możesz zamówić u nas kawowy abonament, czyli kawę z regularną dostawą do domu. To wygodne rozwiązanie na miarę dzisiejszych czasów i potrzeb współczesnego konsumenta. Sklep z kawą jakości speciality musi sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom klientów, którzy mają świadomość, że płacąc więcej, mogą wymagać więcej. Sprawdź, jak to wygląda w naszym przypadku i wypróbuj kawy Java Coffee. A jeśli szukasz także innych napojów, zapoznaj się z naszą ofertą herbat, m.in. zielonej, czarnej, rooibos, owocowej, białej lub matchy czy naszych zdrowych shotów – idealnych na jesień.
Back to blog

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.