KAWA KONGO UMOJA WETU (PRZELEW)

28,00 zł

profil sensoryczny: WIŚNIA - HERBATA ASSAM - MLECZNA CZEKOLADA

Nowy

Dodaj do listy życzeń

profil sensoryczny: WIŚNIA - HERBATA ASSAM - MLECZNA CZEKOLADA

SUGEROWANE SPOSOBY ZAPARZANIA: 

-szybki przelew (wszelkiego rodzaju ekspresy przelewowe typu Moccamaster, Bunn itp)

INFORMACJE: 
kraj: Demokratyczna Republika Kongo
lokalizacja: Minova, South Kivu
producent: Umoja Wetu Producer Group
odmiana: Bourbon
obróbka ziaren: Myta
wysokość (m n.p.m.):  1400-1600

Data palenia: kawy wypalane są na bieżąco

Mielenie: prosimy umieścić w uwagach informację, jeśli kawa ma być zmielona, podając również metodę parzenia.


Tak zwany „szybki przelew” lub „przelew” czyli kawa parzona we wszelkiego rodzaju ekspresach przelewowych, przeżywa ostatnio wielki boom, nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Rzadko już zdarza się, żeby zabrakło jej w kawowym menu, zwłaszcza kiedy kawiarnia działa od wczesnego poranka, czy w biurze. W tym sezonie wybraliśmy dla Was kawę pochodzącą z Kongo, która jest pyszna zarówno z odrobiną mleka jak i bez.

Kooperatywa UMOJA WETU („Nasza Jedność”) to organizacja producentów rolnych, która pracuje nad zjednoczeniem i wsparciem lokalnej ludności, która zamieszkuje Południowe Kivu, położone pomiędzy brzegiem jeziora Kivu i wzgórzami otaczającymi Minovę. Swoją działalność rozpoczęli w 2010 roku, a w 2017 roku zdecydowali się na produkcję kawy Specialty. W 2018 r. około 800 drobnych producentów wyprodukowało 640 worków kawy.
Dzięki COFFEELAC, który jest największym przetwórcą i eksporterem kawy w Demokratycznej Republice Konga, zapewnia cenne usługi małym producentom. Uczestnictwo w programie to dostęp do finansowania, szkolenia w zakresie przyjaznych dla środowiska praktyk rolniczych oraz rozwoju i jakości. Program Coffeelas's Cafe Durable zachęca rolników do produkcji wysokiej jakości kawy za pomocą przejrzystego modelu kupna i wyceny, który zależy od jakości dostarczonej do młyna kawy.
gramatura 250g | 1000g