-10% discount on coffees from the offer with the code JAVAWDOMU

FREE DELIVERY for all Coffee Subscriptions!

New Arrival!
BACANHA Syrups: pleasure, taste and ecology.
*Organic

JAVA Coffee Wholesale Service - We are with you at every stage!

KAWA MIESIĄCA: PERU CEMCAVIR

  • 1 min read

Luty zaczynamy od kawy z Peru w obróbce mytej. Ziarno pochodzi z kooperatywy Ecologica de Mujeres Cafeteleras Villa Rica (CEMCAVIR).

GOOD COFFEE IS A HUMAN RIGHT®

Kolejny miesiąc witamy ziarnami, które pochodzą z bardzo ciekawego projektu. Kooperatywę CEMCAVIR tworzy 28 kobiet – jest to pierwsze tego typu zrzeszenie w regionie Villa Rica. Organizacja skupia się na tym, by produkcja kawy przebiegała w harmonii ze środowiskiem naturalnym i miała faktyczny wpływ na polepszenie sytuacji rodzin jej członkiń. Kobiety oddają się całym sercem swoim założeniom – używanie pestycydów i nawozów, które nie są organiczne, nie jest dla nich opcją. Podchodzą z pełnym zaangażowaniem do tego, by pracować w zgodzie z naturą, w poszanowaniu ekologicznej różnorodności regionu i wytwarzać produkty jedynie najwyższej jakości. Są za to uczciwie wynagradzane, co przejawia się stałą poprawą ich sytuacji bytowej.

Kooperatywa CEMCAVIR

Kooperatywa CEMCAVIR

A czym w związku w tak skrupulatnie wypracowanymi standardami odwdzięcza się kawa od CEMCAVIR? Przepyszną słodyczą mandarynki dojrzewającej w peruwiańskim słońcu. Równoważy tę słodycz cięższy aromat herbaty Assam, a całości dopełnia kremowy posmak masła orzechowego, który zostaje z nami na podniebieniu jeszcze dłuższą chwilę po skosztowaniu naparu. Przekonajcie się sami!

Kontrola krzewów / Zbiór owoców kawy

Kawę przygotowaliśmy w dwóch stopniach wypalenia – drip i espresso, jak to mamy w zwyczaju z każdym nowym miesiącem, dlatego z pewnością każdy znajdzie opcję, która przypadnie mu do gustu.

Przypominamy, że kawę miesiąca możesz zamówić w subskrypcji kawowej

Szukaj w naszym sklepie