Polska palarnia kawy speciality

Polska palarnia kawy speciality

Polska palarnia kawy speciality to najlepsze miejsce do zakupu kawy najwyższej jakości. Na chwilę obecną produkty tego typu nie są dostępne w supermarketach i innych sklepach stacjonarnych, jednak bez problemu można nabyć je ze sprawdzonego źródła, czyli z palarni - na miejscu lub w sklepie internetowym. Czym należy sugerować się przy wyborze?

Spis treści:
Różnice
Ziarna premium
Świeżo palone ziarna
Czym się wyróżnia?
Transparentność
Praktyczne rozwiązania

Czym różni się polska palarnia kawy speciality od palarni kawy świeżo palonej?

Polska palarnia kawy speciality to nie to samo, co palarnia kawy, która oferuje kawy świeżo palone. W pierwszym przypadku przedmiotem sprzedaży jest bowiem kawa jakości premium, która stanowi niewielki odsetek wszystkich ziaren dostępnych na rynku. W drugim przypadku przedmiotem sprzedaży może być także kawa niższej rangi, jedynie świeżo wypalona, co również ma swoje zalety. W JAVA Coffee możesz kupić wyłącznie kawę z segmentu premium. Jest to 100% Arabika, która spełnia konkretne kryteria jakościowe. W tym wypadku znaczenie ma każdy szczegół - począwszy od miejsca i warunków hodowli kawy, metody i terminu zbiorów, aż po sposób wypalenia ziarna. Napisz do nas, jeśli chcesz poznać bliżej wybrany produkt z naszego asortymentu. Oferujemy także szeroki wybór innych produktów, np. herbatzielonych, czarnych, owocowych, białychakcesoriów do parzenia zarówno kawy, jak i herbaty, dodatków w postaci napojów roślinnych czy syropów. Oferujemy także nowość idealną na jesień i zimę, czyli zdrowe shoty.


Charakterystyka ziaren premium

Kawa speciality to produkt, który otrzymał najwyższe oceny (minimum 85/100) w ramach kontroli jakości przeprowadzanej przez Q-Graderów. Podczas takich testów eksperci poddają badaniom zarówno wygląd ziaren, który musi być nieskazitelny, jak i ich walory aromatyczne przed oraz po zaparzeniu. Ocenie podlega także smak, na podstawie którego możemy opisać potem cały profil sensoryczny kawy, na przykład czekoladowy, orzechowy, kwiatowy, słodki czy owocowy. Kawa jakości premium jest uprawiana tradycyjnie na wysoko położonych plantacjach, a jej ziarna są zbierane ręcznie, co pomaga wybierać te dojrzałe pozbawione defektów. Wyróżnikiem dla kawy z tego segmentu jest zatem między innymi jej pewne pochodzenie - pozyskujemy ziarna prosto od plantatorów lub od sprawdzonych pośredników. Za ziarna kawy speciality płacimy proporcjonalnie więcej, co pozwala także wspierać niewielkie rodzinne firmy stosujące tradycyjne metody upraw dla ekologicznych i naturalnych zbiorów.


Ziarna świeżo palone

Kawa jakości speciality może być kawą świeżo paloną, ale już nie każda kawa świeżo palona jest kawą speciality. Świeże palenie ziaren sprawia, że kawa jest bardziej aromatyczna - nie zwietrzała. Należy odróżniać jednak palarnie kawy, które wykorzystują do palenia kawę najwyższej jakości od tych, które wypalają różne ziarna, w tym także mieszanki Arabiki i Robusty. U nas dostaniesz kawę 100% Arabikę zawsze świeżo paloną – maksymalnie 7 dni przed dostawą - w ziarnach lub już zmieloną, tak jak Ci wygodniej. Możesz mieć więc pewność, że pijesz najlepszą i najświeższą kawę dostępną na rynku.

 

Kawa


Czym wyróżnia się polska palarnia kawy speciality?

Polska palarnia kawy speciality może oferować swoim klientom kawę z różnych kontynentów, o różnych profilach smakowych i o różnym stopniu wypalenia. W naszej ofercie znajdziesz odmiany z Ameryki, Azji i Afryki, palone przede wszystkim średnio i jasno, niekiedy ciemno (pod ekspres ciśnieniowy). Dlaczego warto wypróbować właśnie nasze ziarna?


Transparentność

Dystrybucja kawy jakości premium - która zasadniczo jest droższa niż inne kawy dostępne na rynku - wymaga transparentności. Kupując nasz produkt, wiesz, za jaką jakość płacisz. Każdy produkt jest dokładnie opisany, dzięki czemu możesz łatwo dowiedzieć się, skąd pochodzą ziarna, jaką metodę obróbki przeszły i w jaki sposób przebiegały ich zbiory. Nie ukrywamy żadnych informacji na ten temat, dlatego zyskujesz gwarancję, że otrzymany produkt to naprawdę kawa najwyższej jakości, jednocześnie ze świeżo palonych ziaren.


Praktyczne rozwiązania

W JAVA Coffee staramy się maksymalnie ułatwić wybór idealnych ziaren, dlatego kategorie produktów dostępnych w naszej ofercie zostały podzielone na kilka grup. Możesz wyselekcjonować najlepszą odmianę ziaren na podstawie jej profilu sensorycznego lub pochodzenia, a także na podstawie preferowanej metody parzenia, jak ekspres, kawiarka czy przelew. Co więcej, dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z tego typu produktem przygotowaliśmy zestawy testowe, w ramach których otrzymasz od nas kilka różnych kaw. Po wypróbowaniu każdej z nich łatwo określisz, jaka odmiana ziaren najlepiej trafia w Twój gust. Później możesz zamówić wybrany produkt w ramach tak zwanego kawowego abonamentu. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz martwić się o regularne zamawianie kawy - otrzymasz bowiem wybrane ziarna co 4 tygodnie pod same drzwi. Kolejną ciekawą opcją jest zamówienie naszej subskrypcji kawy miesiąca - co 4 tygodnie w naszej ofercie pojawiają się nowe ziarna. Jest to zawsze edycja limitowana przewidziana tylko na dany miesiąc, jednak gdy korzystasz z naszej kawowej subskrypcji, możesz mieć pewność, że żadna kawa miesiąca nie zniknie Ci sprzed nosa - dopilnujemy tego, by trafiła pod Twoje drzwi w wybranym przez Ciebie terminie.

Zakup kawy speciality w polskiej palarni powinien gwarantować świeżość i jej najlepszy a zarazem najbardziej złożony smak. Warto jednak starannie wybierać dystrybutora kawy z segmentu premium, ufając jedynie sprawdzonym markom. JAVA Coffe może stać się Twoim zaufanym źródłem kawy - wypróbuj nasze ziarna już dzisiaj!
Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.